Україна вперше увійшла до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Будівля ЮНЕСКО, ілюстративне фото.

Україну 22 листопада вперше обрали до складу Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це відбулося на 24-й сесії Генеральної асамблеї країн — учасниць Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі.

Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП).

Міністерство додає, що в липні 2022 року Україна подавала свою кандидатуру до цього комітету на період 2023–2027 років.

Україна ще у 1988 році ратифікувала Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 1972 року. Саме на цій конвенції базується статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, конвенція передбачає зобов'язання держави, яка має культурну і природну спадщину, а також сприяє міжнародній співпраці з питань її охорони. Кожна держава — сторона конвенції зобов'язана не завдавати шкоди спадщині, яка розміщена на території інших держав-сторін.

Що Україні дає обрання до Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Те, що Україну обрали до Комітету всесвітньої спадщини, дасть їй активніше брати участь у реалізації конвенції. До прикладу, київське представництво зможе ухвалювати рішення щодо використання Фонду всесвітньої спадщини та внесення об’єктів до Списку всесвітньої спадщини та Списку всесвітньої спадщини під загрозою.

Що таке Список всесвітньої спадщини, яка перебуває під загрозою

У цьому переліку зазначають приблизну вартість порятунку об'єктів культурної спадщини. Якщо є загроза, комітет може у будь-який час додати до Списку всесвітньої спадщини нову цінність. До списку можуть внести тільки об'єкти, яким загрожують серйозні та конкретні небезпеки. Серед таких — збройні конфлікти.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media