Запустили чат для психологічної підтримки чоловіків: як скористатися

Фото ілюстративне/Getty Images

Для чоловіків запустили спеціальний анонімний онлайн-чат із психологічної підтримки. У ньому цілодобово у текстовому форматі надають підтримку професійні психологи та психологині.

Про це повідомила пресслужба Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) 19 листопада, у Міжнародний день чоловіків.

У жовтні 2022 року UNFPA уже запустила у роботу безплатну анонімну та цілодобову лінію психологічної підтримки для чоловіків — за рік роботи вдалося прийняти понад 9200 дзвінків. Водночас багато клієнтів виявляли бажання звернутися за допомогою письмово.

В організації впевнені, що це допоможе чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Кожен охочий може звернутися в чат у Telegram, Viber або на сайті лінії підтримки один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. Писати можна з будь-яких питань, що викликають стрес, як-от проблеми на роботі чи в стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо.

В Україні створити безкоштовний анонімний чат для психологічної підтримки чоловіків. Фото: UNFPA Ukraine

Програмна менеджерка UNFPA Альона Зубченко зауважила: чоловіки в Україні часто думають, що мають розв'язувати усі проблеми самостійно, і тому рідко звертаються за професійною допомогою.

Улітку 2022 року 90 % опитаних фондом чоловіків зазначали, що не мали досвіду звернення за будь-якою професійною психологічною підтримкою. Разом з тим в UNFPA додали, що під час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, тому вчасне розв'язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

айже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", — зазначила Зубченко.

Роботу чату забезпечують UNFPA у співпраці з ГО "Інноваційні соціальні рішення" за підтримки уряду Великої Британії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media