Тільки 38 % українців вважають дезінформацію нагальною проблемою — опитування

. Фото: unsplash

USAID-Internews опублікувало результати опитування про споживання медіа. Понад третина опитаних, які знають про дезінформацію, вважають її нагальною проблемою.

Про це йдеться в результатах соціологічного дослідження.

У розділі "Медіаграмотність" ставили, зокрема, такі запитання:

  • Чи відомо вам, що іноді з'являються дезінформаційні новини під виглядом звичайних?
  • Чи вмієте відрізняти дезінформаційні матеріали від звичайних матеріалів?
  • Наскільки актуальною для вас є проблема дезінформаційних матеріалів у медіа?

84 % опитаних громадян знають про існування дезінформації, 72 % людей вважають, що можуть її розпізнати. Лише 38 % респондентів, що знають про існування дезінформації, вважають її нагальною проблемою в Україні. 57 % аудиторії сприймають дезінформацію як ненагальну проблему, 4 % відповіли, що їм важко сказати.

Результати опитування про медіаграмотність на замовлення Internews, 2023 рік. Фото: скриншот internews.in.ua

Організатори дослідження питали про дезінформацію щорічно з 2019 року. Відсоток опитаних, які знають про існування дезінформації, на сьогодні найвищий, він зріс із 75 % у 2019-му. Про вміння відрізнити торік стверджували 75 %, але у 2019-му — 65 %. Актуальність цієї проблеми оцінюють більш-менш однаково всі 5 років: у межах 35–39 %.

Результати опитування про медіаграмотність на замовлення Internews, 2023 рік. Фото: скриншот internews.in.ua

Більше про опитування та методологію

Дослідження виконала компанія InMind на замовлення міжнародної організації Internews, що реалізує проєкт "Медійна програма в Україні" за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Провели face-to-face дослідження. Опитування тривало з 28 липня по 28 серпня 2023 року. Репрезентативна частина інтерв'ю — 1534 розмови. Дослідження робилися в Україні, у містах із населенням 50 тисяч і більше. Похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,5 %.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media