Франкфуртський книжковий ярмарок підбив підсумки: скільки людей відвідали

. Фото: Ukrainian Institute - Український інститут/facebook

За попередніми оцінками, Франкфуртський книжковий ярмарок відвідали щонайменше 105 тисяч людей зі 130 країн світу.

Про це повідомило видання Publishing Perspectives.

Організатори оголосили, що кількість відвідувачів у 2023 році була майже на 20 % більша у порівнянні з попередніми роками.

Президент і генеральний директор фестивалю Юрген Боос назвав проміжні підсумки ярмарку "позитивними".

"Потужна міжнародна професійна програма та понад 4 000 експонентів з усього світу роблять книжковий ярмарок таким привабливим для книжкової індустрії", — додав він.

Окрім цього, понад 100 представників преси були акредитовані і зібралися на пресконференцію із Салманом Рушді — лавреатом Премії миру німецьких книгарів 2023 року.

"Література показує нам світ відкритості та розмаїття, а отже, толерантності", — прокоментував подію Рушді.

Також на Франкфуртському книжковому ярмарку була ООН. Організація Об'єднаних Націй вшанувала там 75-ту річницю Загальної декларації прав людини.

Цьогоріч Франкфуртському книжковому ярмарку виповнилося 75 років.

Франкфуртський книжковий ярмарок — традиційний європейський книжковий ярмарок, який існує із середини XV століття. Щороку ярмарок відбувається у жовтні з середи по неділю включно у місті Франкфурт-на-Майні (Німеччина).

Про Україну Франкфуртського книжкового ярмарку

Цього року Україна взяла участь у Франкфуртському книжковому ярмарку під слоганом Fragility of Existence ("Крихкість існування"). Одна з ключових тем — "Екологія та війна".

Український стенд організували "Мистецький арсенал", Український інститут книги, Ґете-інститут в Україні та Український інститут.

У межах програми Pictoric та "Книжковий Арсенал" показав міжнародну виставку ілюстрації When Everything Matters — діалог українських ілюстраторів та графічних дизайнерів з митцями інших країн.

Також "Мистецький арсенал" представив свій стенд у секції "Мистецтво. Арткнига. Дизайн", у межах якого презентують нове видання "Україна в огні. Ukraine Ablaze".

Серед учасників подій від українського стенда були: Ірина Цілик, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Оксана Забужко, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Олеся Островська-Люта, Катерина Калитко, Остап Сливинський та інші.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media