"Карлос в Україні": Суспільне Мовлення готує серіал у жанрі мок'юментарі

. Суспільне Мовлення

Телеканал Суспільне Культура на листопад планує прем'єру ігрового телесеріалу у жанрі мок'юментарі — "Карлос в Україні". Серіал на замовлення Суспільного Мовлення знімає команда Нікіти Торжевського, який є головним режисером і продюсером проєкту.

Серіал міститиме 12 серій. За сюжетом, амбітний американський журналіст Карлос приїздить в Україну, щоб зняти документальний проєкт про життя під час повномасштабної війни.

Він хоче розповісти американським глядачам про найважливіші проблеми, з якими стикаються українці: обстріли й повітряні тривоги, відключення електроенергії, економічну кризу, життя вимушених переселенців, роботу волонтерів тощо. Героями журналіста стають звичайні люди, і він з подивом та захопленням відкриває для себе українців — щирих, енергійних та винахідливих, які не лише не здаються, але й стають ще сильнішими, зберігаючи оптимізм і дивовижне почуття гумору.

Виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук'ян Галкін зазначає, що зараз розважальний контент і важливий, і ризиковий. Зокрема, важливо, аби гумор у проєкті не створював "хибного враження, що війна от-от звитяжно завершиться, та й виглядає такою собі розвагою", адже "знецінення випробувань та жертви тих, хто захищає країну, точно не на користь ані психологічному здоров'ю, ані відповідальному суспільству".

"Звісно, наразі виробництво розважальних проєктів не є і не може бути нашим пріоритетом. Але певен, «Карлос в Україні» має потенціал до усвідомленої розради (на противагу ескапізму), зокрема через відкритість авторів до постійного діалогу щодо стандартів гумору, а також завдяки формату мок’юментарі, який дозволяє балансувати історію між делікатністю, проникливістю та дотепами", — сказав Лук'ян Галкін.

За задумом авторів, серіал буде дотепний і водночас драматичний; серіал, у якому глядачі впізнають себе або своїх знайомих, а також зможуть подивитися на себе під дещо іншим кутом.

"Мок’юментарі — жанр, що дозволяє говорити про те, що болить, легкою мовою; прийти у Всесвіт наших персонажів та разом з ними пожити трохи їхнє життя, упізнати самих себе, посміхнутись та відчути, що ти не один. Карлос Сміт та його оптика дозволяють подивитись на нас з іншого ракурсу, побачити те світло, якого багато хто з нас не відчуває, яке відтісняє війна з Росією. І я сподіваюсь, що частку цього світла наш серіал завдяки фантастичному касту та прекрасній команді зможе принести в дім кожного глядача", — каже режисер та продюсер проєкту Нікіта Торжевський.

Карлоса Сміта гратиме український актор Карлос Соареш.

Автори ідеї — Юлія Дощанська та Владислав Таран, який виступає також головним сценаристом проєкту. Скрипт-доктором серіалу став сценарист Станіслав Мєдвєдєв. Керівниця проєкту з боку Суспільного — Альона Голякова, креативний супервізор — Лук’ян Галкін.

Проєкт реалізують за повної донорської підтримки Transtele — Canal France International.

Ця публікація була створена за фінансової підтримки Європейського Союзу та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media