Прем'єри тижня: 7 нових пісень та альбомів від українських виконавців

. Суспільне Культура

Суспільне Культура розповідає про найкращі українські релізи за останній тиждень: від Андрія Бармалія, гуртів komissia, Sheetel, Kurs Valüt та інших.

Андрій Бармалій — autoportrack

Це дебютний альбом із 17 треків саксофоніста Андрія Бармалія, який грав з проєктами "Стас Корольов 2", "Циферблат", "діти інженерів", OTOY.

В інтерв'ю Суспільне Культура Бармалій розповідав, що вирішив розвиватися як сольний артист, бо йому "музично є багато чого сказати"

"Я хочу бути сам собі босом. Чому сольна кар’єра? Бо, з одного боку, я музикант, з іншого — композитор, а ще з одного — взагалі артист. І якщо музиканту прекрасно грати у всяких проєктах, де тобі особливо не треба думати головою, і ти просто робиш те, чого від тебе потребують, — то «внутрішній композитор» може часто не погоджуватися з «босом». А внутрішній артист взагалі не хоче витрачати енергію, щоб коректувати чужу музику", — казав музикант.

Більше

Sheetel — Кумедний

Це другий україномовний трек київського гурту, що грає в жанрі артрок. Цього разу звучання наближене до краут-року та нойз-року. Саунд поєднує різночастотні гітарні та синтезаторні партії. Це перша композиція гурту, в якій зникає фортепіано і на перший план виходять гітари.

Трек триває 8 хвилин і розкриває "глибинну проблему самотності, що бере початок ще з дитячої закритості до людей та світу".

"«Кумедний» — це втеча у сни та вигадані світи, зріле усвідомлення наслідків та переосмислення такого досвіду в контексті реальності. Про те, як складно відкриватись і як це насправді важливо", — коментує фронтмен гурту Антон Шитель (вокал, клавіші).

Крім Шителя, учасниками гурту є Олександр Мусевич (бас-гітара), Володимир Ахременко (барабани), Артем Літовченко (віолончель).

Більше

Karoon — Пісок

Пісня електронного дуету (Лєра та Тарас Каруни) є переосмисленням фрази американського астронома Карла Сагана: "Космос всередині нас. Ми створені із зіркового пилу і є способом, за допомогою якого Всесвіт пізнає себе".

Також до треку представили перший анімаційний кліп гурту. Режисеркою відео стала ілюстраторка з Києва Альона Котляренко, яка працювала разом із режисером монтажу та аніматором Богданом Омельченком.

Figurat та OGGIAMA — Lifehack

"Свої дитячі травми Figurat та OGGIAMA ховають за штуками і примітивним звучанням в новому треці під назвою Lifehack", — так артисти презентують новий трек.

Кажуть, що назва треку іронізує над людьми, які розказують, як і кому жити, не даючи можливості робити свої помилки та отримувати досвід.

Більше

komissia — непомітно

Це четвертий сингл київського гурту за цей рік. Після танцювальних композицій артисти повертаються до "більш меланхолійного вайбу, зберігаючи притаманну їм романтичність".

"Непомітно (Закінчилось літо)" називають "ніжною піснею про дорослішання, яке відчуваєш в серпні гостріше, ніж зазвичай". Прощання з літом виступає метафорою до прощання з безтурботною юністю.

Інді-попквартет створює музику під впливом диско, джазу, фанку і латини, а також сучасної попмузики. Їх надихає ностальгія і солодка меланхолія, тому інколи називають свій стиль "ностальжі-поп".

Більше

Kurs Valüt — NEXT

Це перший сингл та кліп гурту за два роки. Композицію написали у Дніпрі в перші тижні повномасштабного вторгнення. Музиканти описують стани нічного життя країни, що регулюється комендантськими годинами. Читайте 10 фактів про пісню у матеріалі Суспільне Культура.

Більше

Світлана Няньо — Посмішка Трансільванії

"Посмішка Трансільванії" написана у 1994 році. Це оригінальний саундтрек до вистави танцювального театру та одна з перших сольних робіт артистки. Раніше український архівний звукозаписувальний лейбл Shukai оголосив про продаж платівки.

Альбом символізує цвіль на дзеркалі, де начебто може відобразитись вампір. В оригінальній сценографії для виступу використовували гру світла та тіні. Композиція Няньо — поєднання написаної композиції з імпровізацією.

Автори лейблу Shukai називають "Посмішку Трансільванії" "однієї з найбільш камерних та проникливих робіт Світлани Няньо 1990-х років".

Більше

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media