В Единбурзі виступить українська стендаперка Ірина Гіль

Фото: gil_iryna/Instagram

Стендаперка Ірина Гіль 12 серпня виступить у межах Единбурзького фестивалю мистецтв "Фріндж" (Edinburgh Fringe Festival). Про це вона розповіла у своєму Twitter.

"Потрапила в лайнап кількох івентів на Fringe. А це означає, що зі сцени найбільших стендап-клубів Глазго та Единбургу, під час найбільшого у світі стендап-фестивалю прозвучить фраза: «російська культура — це срати у відро»", — написала вона.

Fringe — найбільший перформанс-фестиваль світу, який проводять в Единбурзі з 1947 року. На фестивалі представлені всі види мистецтв — від мюзиклу до комедії, від опери до танцю. Тут можуть показувати як класичні п'єси стародавньої Греції, так і ультрасучасні артвисловлювання. Дуже багато на фестивалі експериментальних робіт і номерів, які могли б не прийняти на більш офіційних подіях.

Ірина Гіль. Скриншот із відео сольного виступу Ірини Гіль

"Для багатьох коміків Fringe — це один із найважливіших етапів комедійної кар’єри, десь поруч із Палацом «Україна» й спешлом на Netflix. Для мене це можливість нагадати, що росіяни — гній", — розповіла Гіль для видання "The Village Україна".

Вона також зазначила, що гумор — це ще одна чудова можливість розказати іноземцям, що російська культура насправді — "це бомбити лікарні й красти унітази". Про людей за кордоном стендаперка зауважила: "Для них наша реальність — жорстка й відштовхувальна, тому доводиться її пом’якшувати жартами про погоду й акценти".

Гіль додала, що на відборі до фестивалю стендап-коміки представляють п'ятихвилинний виступ, по завершенні якого організатори й люди із залу дають свою відповідь та діляться враженнями. Після цього комік чи комікеса може отримати запрошення до подальшої участі у фестивалі.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media