Крістофер Нолан хоче, щоб "Оппенгеймер" став повчальною історією для Кремнієвої долиниКремнієва долина – провідний світовий центр високотехнологічних компаній, розташований на південному заході штату Каліфорнія, США.. Про це він заявив під час обговорення фільму в Нью-Йорку, повідомляє видання The Verge.
Нолан разом із групою науковців та Каєм Бердом, одним з авторів "Американського Прометея" (книги, на якій базується "Оппенгеймер"), обговорювали стрічку після її показу в США.
Наприкінці розмови модератор запитав Нолана, чого, на його думку, Кремнієва долина може навчитися з цього фільму.
"Думаю, що я хотів би, щоб вони взяли з фільму концепцію підзвітності", — відповів він.
Потім режисер пояснив, що впроваджуючи нові технології, необхідно звітувати. Він мав на увазі широкий спектр технологічних інновацій, які були прийняті Кремнієвою долиною тоді, коли ті самі компанії відмовлялися визнати шкоду, яку вони неодноразово спричиняли.
Нолан додав: "А якщо застосувати (такий безвідповідальний підхід — Ред.) до ШІ? Це жахлива можливість. Жахлива. Мова має йти про відповідальність. Ми повинні притягати людей до відповідальності за те, що вони роблять з інструментами, які у них є".
"Коли я розмовляю з провідними дослідниками в галузі ШІ, вони буквально називають це «моментом Оппенгеймера». Вони шукають у його історії відповіді на питання про те, яка відповідальність учених, що розробляють нові технології, які можуть мати непередбачувані наслідки", — зазначає режисер.
Фільм "Оппенгеймер"
"Оппенгеймер" — біографічний фільм від Крістофера Нолана з Кілліаном Мерфі в головній ролі Роберта Оппенгеймера. Американського фізика-теоретика називають "батьком атомної бомби" за його роль у "Мангеттенському проєкті" — ініціативі часів Другої світової війни, у межах якої було розроблено першу ядерну зброю.
Фільм розповідає історію людини, яка жалкує про свою велику технологічну інновацію, бо не врахувала її наслідків.
Приблизно в той час, коли Роберт Оппенгеймер дізнався, що Хіросіма зазнала удару, він почав глибоко шкодувати про свою роль у створенні цієї бомби. Одного разу під час зустрічі з президентом Гаррі Труменом Оппенгеймер розплакався, на що той назвав науковця плаксою і сказав, що більше ніколи не хоче його бачити.
Крістофер Нолан сподівається, що коли глядачі Кремнієвої долини побачать стрічку, вони побачать там і щось про себе.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media