Українська журналістка Василіса Степаненко отримала "Пулітцера для молоді"

Фото: vasilisastepanenko/Instagram

Журналістка та відеопродюсерка Василіса Степаненко стала лауреаткою премії Livingston Awards 2023. Про це повідомили 13 серпня на сайті організаторів, Wallace House.

Степаненко нагородили у категорії "Міжнародна журналістика" за серію відеоматеріалів під назвою "Рік війни", які викривають злочини російської армії проти мирного населення України.

Українська журналістка Василілса Степаненко отримала "Пулітцера для молоді". Скріншот зі сторінки у Twitter

Зокрема відзначили репортажі, присвячені парамедикині Юлії Паєвській ("Тайра") та звільненню міста Ізюм на Харківщині.

"Створені Василісою історії мали унікальну безпосередність і проникливу силу, яка яскраво свідчила про вплив війни в її країні, — зазначило журі. — Її особиста мужність, проявлена серед величезної небезпеки, підкреслює важливість битви за право говорити правду з місця подій".

Премію Livingston Awards вручають найкращим журналістам віком до 35 років та називають "Пулітцером для молоді".

Раніше, у травні 2023 року, Василіса Степаненко разом з колегами з агенції Associated Press Євгеном Малолєткою та Мстиславом Черновим отримала справжню Пулітцерівську премію за кадри з окупованого росіянами Маріуполя.

Українці були єдиними представниками західних медіа, які працювали в оточеному російською армією Маріуполі на початку вторгнення.

Також у березні 2023 року Мстислав Чернов і Василіса Степаненко стали переможцями премії Royal Television Society.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!