Призначено главу заповідника Києво-Печерська лавра

14 квітня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підписав указ про призначення Максима Остапенко новим в.о. генерального директора Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". Про це повідомили на сторінці Мінкульту в Telegram.

Як зазначив Олександр Ткаченко, колишній в.о генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник залишається заступником керівника.

Комісія МКІП показала наслідки користування Києво-Печерською Лаврою УПЦ МП

Хто такий Максим Остапенко

Максим Остапенко — кандидат історичних наук, археолог, автор понад 30 наукових праць з історії острова Хортиця та Нижнього Подніпров'я. Після повномасштабного вторгнення став до лав ЗСУ.

З 1989 року був очільником Національного заповідника "Хортиця". Починав кар'єру з посади лісничого відділу охорони природи, а невдовзі стави провідним фахівцем в галузях охорони пам’яток історії та культури. У 2007 році Остапенко став генеральним директором Національного заповідника "Хортиця", а також був куратором будівництва історико-культурного комплексу "Запорозька Січ". "Він перетворив заповідник "Хортиця" в найбільш відвідуваний, успішно проводив його реставрацію в рамках програми "Велика реставрація", – написав Ткаченко у своєму Telegram-каналі.

Фото: https://t.me/otkachenkokyiv

Що відомо про події у Києво-Печерській Лаврі

  • 15 листопада 2022 року СБУ відкрила провадження через проросійські співи у Києво-Печерській лаврі.
  • Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року про діяльність релігійних організацій, пов’язаних із РФ.
  • 2 грудня у Києво-Печерській Лаврі зареєстрували чоловічий монастир як монастир Православної Церкви України.
  • 31 грудня 2022 року закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП). Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ МП подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.
  • 30 березня уряд скасував дозвіл на безоплатне користування УПЦ МП храмами Києво-Печерської Лаври
  • 1 квітня слідчі СБУ вручили підозру колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебедю). А потім обирали запобіжний захід у Шевченківському районному суді міста Києва.
  • 3 квітня священнику УПЦ МП, який 30 березня на території Києво-Печерської Лаври штовхнув журналістку Суспільного та пошкодив обладнання оператора, повідомили про підозру в перешкоджанні журналістської діяльності.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!