TVORCHI про оновлену "Heart of Steel" і загрозу пропустити "Євробачення"

. Фото: пресслужба гурту TVORCHI

Гурт TVORCHI презентував фінальну версію пісні "Heart of Steel", з якою представлятиме Україну на "Євробаченні-2023" у травні 2023 року в Ліверпулі. Що саме музиканти змінили в пісні, як триває підготовка до конкурсу та з якими несподіваними складнощами довелося зіткнутися на шляху до європейського слухача, учасники гурту Андрій (Ендрю) Гуцуляк і Джеффрі Кенні розповіли в ефірі шоу "Вікенд нової музики" на Радіо Промінь.

"Ми за те, щоб Мінкульт карав людей, які беруть дозволи на виїзд, щоб втекти з країни"

Сьогодні ви презентуєте оновлену версію пісні "Heart Of Steel", яку ви будете виконувати на пісенному конкурсі "Євробачення-2023". Ще на Нацвідборі Юля Саніна рекомендувала вам допрацювати музичний приспів, зробити його рівнішим. Чи дослухалися ви до її порад?

Ендрю: Звісно, ми вдячні всім членам журі за поради – ми дослухалися. Одразу після перемоги на Нацвідборі ми пробували багато різних варіацій, зупинилися на тому, що випустили. Використали час по максимуму.

Як саме ви змінили пісню?

Джеффрі: Ми додали українські слова. Ми зробили пісню більш драматичною.

Перед тим, як зробити остаточний продакшн пісні, ви давали її комусь слухати?

Ендрю: Ні, нікому не давали. Нам важливо було самим відчути, що це саме ті нововведення, з якими ми можемо гідно виступити у Ліверпулі.

Уже вийшли реакції блогерів на оновлену пісню. Ви їх дивилися?

Ендрю: Ні, у нас не було часу.

Хтось каже, що взагалі не помітив різниці. Комусь дуже подобаються саме українські слова.

Ендрю: Для нас було важливо залишити оригінальну ідею пісні, за яку проголосували люди, і водночас зробити її кращою.

Нещодавно на своїй сторінці в Instagram ви написали, що під загрозою опинилася ваша участь у благодійних акціях за кордоном і навіть участь у "Євробаченні". Що сталося?

Ендрю: Ми за те, щоб Мінкульт карав людей, які використовують ситуаціюЩо за ситуація?Мова про коміка Андрія Щегеля і режисера Тараса Голубкова, які скористалися тимчасовим дозволом виїхати за кордон від Міністерства культури і не повернулися.. Беруть дозволи, щоб просто втекти з країни, та й ще і записують ганебні відео. Через це страждають інші люди, які дійсно працюють на благо країни, на бренд України. Які організовують благодійні заходи, щоб зібрати кошти для України. Має бути якась справедливість у цьому питанні. Нам важливо бути єдиними. Культурний фронт повинен працювати і розповідати про те, що відбувається в Україні.

Читайте також: "Виїзд артистів за кордон: у МКІП прокоментували нові вимоги до митців"
Фото: пресслужба гурту TVORCHI

Бажаю вам розібратися з цим питанням якомога скоріше. А як взагалі відбувається ваша підготовка до "Євробачення"?

Ендрю: У нас нещодавно була перша репетиція. Ми ще в більшій мірі зараз розповідаємо про Україну в інтерв’ю. А скоро почнеться вже активна підготовка – костюми, шоу, хореографія. Весь цей час ми працювали над піснею.

"Якщо питання з дозволом на виїзд не вирішиться, наша промокампанія в Європі може не відбутися"

На які промозаходи "Євробачення" ви запрошені?

Ендрю: Нас запросили до Амстердаму, в Барселону та Лондон. У нас є календар, і туди постійно додаються нові події. Але зараз все під питанням, бо неможливо покидати країну. Якщо питання не вирішиться, наша промокампанія може не відбутися. Нам потрібно отримати дозвіл від Мінкульту на виїзд.

Серед ваших нових релізів не тільки оновлена пісня "Heart Of Steel". У вас нещодавно вийшов саундтрек до фільму. Що це за пісня і що це за фільм?

Ендрю: До нас звернулися люди, які зняли фільм "Перший код" – про людей з ІТ-війська, які зараз захищають кіберпростір. Вони виконують дійсно важливу роль. Ми відчули фільм, надихнулися цією історією і написали саундтрек. Люди повинні знати, що, поки ми спимо, хтось сидить в комп’ютері та захищає весь кіберпростір від цілодобових кібератак. Вони також є героями.

Редакторки текстової версії: Світлана Берестовська і Міла Кравч

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!