Директор Ермітажу Михайло Піотровський в інтервʼю "Російській газеті" виправдав війну в Україні, заявивши, що Росія більше Європа, аніж ЄС, і заявив, що в цій "спецоперації" РФ робить великі перетворення і самостверджується як нація.
"Наші останні виставки за кордоном – це просто потужний культурний наступ. Якщо хочете, свого роду спецоперація. Яка багатьом не подобається. Але ми наступаємо. І нікому не можна дати завадити нашому наступу... До початку "спецоперації" в Україні виставки російських музеїв були всюди... Це і була наша, якщо хочете, спецоперація, великий культурний наступ", – зазначає Піотровський.
Також директор музею стверджує, що за його відчуттями Європа все більше перетворюється на Радянський Союз з її забороною та "відміною" російської культури: "Хоча радість, з якою вони кинулися нас засуджувати, рвати й виганяти, знову ж таки говорить про те, що ми сильні в культурі".
Також в інтервʼю Піотровський заявляє, що Росія більше європейська країна, аніж класична, стара Європа: "Я постійно говорю про наше право бути Європою, тому що на півдні Росії у нас є антична спадщина – Херсонес, Керч, Тамань. А хто має античну спадщину – той Європа. У Норвегії, наприклад, ніякої античної спадщини немає, бо там ні грецьких колоній, ні римських легіонів".
Також, за його словами, війна — це нормально, адже це нормально — хотіти "самоствердитись": "Зі ставленням до військових дій теж все не так просто. З одного боку, війна – це кров і вбивство, а з іншого – самоствердження людей, самоствердження нації. Кожна людина хоче самоствердитись. І у своїй позиції стосовно війни, безсумнівно, самостверджується. Ну і ми всі виховані таки в імперській традиції, а імперія поєднує безліч народів, об'єднує людей, знаходячи якісь спільні та важливі для всіх речі".
Як працюють українські музеї під час війни
- Роботу Примаченко передали Національному художньому музею
- Музеї Венеції допомагають врятувати українське мистецтво
- Українська художниця Алевтина Кахідзе візьме участь у бієнале Manifesta 14
- Як створюються тактильні копії колекції мистецтва Музею Ханенків: фоторепортаж
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!