Чілдрен Кінофест 2022 оголосив частину програми

. Фото: надано Чілдрен Кінофестом

Кінокомпанія "Артхаус Трафік" анонсувала 9-й фестиваль для дітей і підлітків "Чілдрен Кінофест". Кіноподія пройде 3-12 червня в онлайн-форматі. Нині організатори оголосили частину програми. Про це повідомляє пресслужба фестивалю.

Україну в конкурсній програмі фестивалю представляє пригодницьке фентезі "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке". Знятий за мотивами казки Сашка Лірника, фільм змальовує пригоди козака, який намагається вибратися з пекла. Картина відзначена Призом глядацьких симпатій Національної премії "Золота Дзиґа", а сценарій — Премією імені Лесі Українки.

Кадр зі стрічки "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке". Фото: надано Чілдрен Кінофест

До програми Чілдрен Кінофесту потрапила ще одна стрічка в жанрі фентезі — "Неллі Рапп — мисливиця на монстрів" (Швеція). Картина занурить юних глядачів і глядачок у захопливі пригоди головної героїні в маєтку, повному чудовиськ. Раніше стрічка виставлялась на дитячому конкурсі Берлінале.

Кадр зі стрічки "Неллі Рапп — мисливиця на монстрів". Фото: надано Чілдрен Кінофест

Фантастичний фільм "Місія Нови" розповість про подорож у часі й порятунок світу від екологічної катастрофи. Ця стрічка уже здобула перемогу у 4-х номінаціях на найбільшому міжнародному кінофестивалі для дітей Cinekid (Нідерланди).

Кадр зі стрічки "Місія Нови". Фото: надано Чілдрен Кінофест

Також у програму увійшли комедії: австрійсько-німецька стрічка "Францові історії" та "Мій тато — сосиска" спільного виробництва Бельгії, Нідерландів і Німеччини.

Кадр зі стрічки "Францові історії". Фото: надано Чілдрен Кінофест

Кадр зі стрічки "Мій тато — сосиска". Фото: надано Чілдрен Кінофест

Ще два фільми будуть оголошені згодом — загалом конкурсна програма складатиметься із семи картин.

Поза конкурсом юні глядачі та глядачки ознайомляться з класикою анімації — Чілдрен Кінофест покаже спеціальну добірку епізодів "Крота" до 65-річчя знаменитого чеського мультсеріалу.

Кадр з мультсеріалу "Кріт". Фото: надано Чілдрен Кінофест

За традицією на фестивалі продемонструють і тогорічного переможця — пригодницьку стрічку "Полі" спільного виробництва Франції та Бельгії. Картина розповідає про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.

Ушосте в межах Чілдрен Кінофесту відбудеться Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Прийом робіт до участі завершується 18 травня.

Чілдрен Кінофест — фестиваль, який 9 років поспіль безплатно знайомить українських дітей із найновішими європейськими стрічками та світовою кінокласикою. У 2022 році подія відбуватиметься з 3 до 12 червня. Для безпечності та гнучкості перегляду фестиваль проходитиме в онлайн-форматі. Переглянути фільми можна буде на сайті на території України, а також Польщі, яка прийняла найбільше тимчасово переміщених українців. Переможця фестивалю визначать глядацьким голосуванням.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culturesuspilne@gmail.com. Ваші історії важливі для нас!