Лауреатом відзнаки "Народний поет України" за 2022 рік став Ігор Калинець

. Львівська обласна державна адміністрація

Український поет, колишній дисидент та політв'язень, громадський та політичний діяч Ігор Калинець отримав почесну відзнаку "Народний поет України" за 2022 рік. Нагородження відбулося напередодні Дня українського політв’язня. Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної державної адміністрації.

Нагороду в 2020 році заснувала Міжнародна літературно-мистецька Академія України. Голова журі зазначає, що цю почесну відзнаку одержують поети, що відомі своєю визначною творчістю та подвижницькою діяльністю на благо України. Нагородження відбуватиметься впродовж року – загалом у 2022 році відзначать 4 лавреатів, першим із яких став Ігор Калинець.

У попердні роки нагороду отримали поети Василь Симоненко, Іван Драч, Ігор Павлюк, Тетяна та Сергій Дзюби, Дмитро Павличко, Володимир Івасюк, Василь Голобородько, Павло Мовчан, Степан Пушик та інші.

Поет Ігор Калинець.

Ігор Калинець народився 20 липня 1939 року у Ходорові (нині Львівська область, Україна). У 1956-1961 роках навчався у Львівському університеті, на філологічному факультеті. Після закінчення працював у обласному архіві. За участь у дисидентському русі було засуджено до 6 років в'язниці суворого режиму та 3 років заслання – покарання відбував разом з Іваном Світличним, Василем Стусом, Миколою Горбалем, Степаном Сапеляком та іншими.

На волю вийшов 1981 року (реабілітований 1990-го), був редактором журналу львівського обласного відділу Фонду культури. З 1987 року разом із дружиною починає відігравати провідну роль у пробудженні вільного культурного і громадського життя Львова: організовував масові акції пам'яті поета Богдана-Ігоря Антонича, композитора Василя Барвінського, бере участь у виданні журналу "Євшан-зілля" і створенні Товариства української мови імені Т. Шевченка.

Читайте також