В Криму помер кримськотатарський художник, майстер декоративно-прикладного мистецтва, дизайнер та заслужений художник України Мамут Чурлу. Чоловік пішов з життя на 78 році.
Про це на сторінці у Facebook написала представниця Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Зарема Барієва.
За її словами, 21 січня цього року чоловік потрапив у дорожно-траспортну пригоду дорогою до села Перевальне. Внаслідок чого його госпіталізували із чисельними травмами.
Інтернет-видання crimeantatars.club повідомляло, що у чоловіка після аварії діагностовані переломи обидвох стегон, відкритий перелом лівої гомілки, струс мозку, глибокі рани обличчя.
"Усе своє життя Мамут аг'а присвятив відновленню та розвитку кримськотатарської культури, глибинному вивченню мови кримськотатарського орнаменту "Орьнек", який популяризував разом із рештою кримськотатарських майстрів і художників декоративно-прикладного мистецтва. Щирі співчуття родині та близьким Мамута Чурлу. Аллах рахмет эйлесин", — сказала Зарема Барієва.
На трагедію відреагував і Кримськотатарський Ресурсний Центр. Там зазначили, що Мамут Чурлу зробив внесок у збереження кримськотатарської культури.
"Кримськотатарський Ресурсний Центр висловлює щирі співчуття родині та близьким Мамута Чурлу. Його внесок у збереження та популяризацію кримськотатарської культури є надзвичайно цінним, саме тому пам’ять про митця буде жити довічно", — додали в КРЦ.
Що відомо про Мамута Чурлу
Мамут Юсуфович Чурлу народився 1 березня 1946 в Узбекистані в родині депортованих кримських татар. У 1970 році закінчив Новосибірську державну консерваторію за спеціальністю "музикознавець". Пізніше, у 1980 році, здобув освіту в Ферганському училищі мистецтв за спеціальністю "художнє оформлення". У період з 1976 по 1980 рік навчався у монументалістів Василя Крилова та Юрія Абоїмова.
В майбутньому Мамут Чурлу став вчителем для багатьох мистецтвознавців, для багатьох із них він відкрив шлях національного, кримськотатарського мистецтва та загалом — культури.
"На одній з виставок у 1996 році я познайомився з Мамутом Чурлу. Він запропонував мені зробити кілька робіт в кримськотатарському стилі – орнаментика. Я, будучи фахівцем в кераміці, пропрацював п'ять років на одному з підприємств і володів технікою. З цього моменту я повністю занурився в культуру. Я бачив великі проблеми з браком фахівців і матеріалів, в зборі, дослідженнях. Включився в цю команду, яку організував Мамут Чурлу", — згадував в ефірі Радіо Культура кримськотатарський художник та кераміст Рустем Скибін.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook