Перейти до основного змісту

"Листи до вільного Криму" триватимуть до деокупації — організатори ініціативи

Пресконференція організаторів ініціативи "Листи до вільного Криму". Український медіа-центр

Ініціатива "Листи до вільного Криму" триватиме до деокупації півострова та звільнення всіх українських політв’язнів. За 2024 рік було зібрано понад 1800 листів, які писали як в Україні, так і за кордоном.

Про це повідомив Євген Бондаренко, керівник відділу інформаційного забезпечення Представництва Президента України в АР Крим під час пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі.

"Акція була започаткована у квітні 2023 року, коли готувалися заходи до десятої річниці спротиву окупації, акція була запущена заново, тривала майже рік. Сьогодні ми оголошуємо, що акція “Листи до вільного Криму” буде тривати до деокупації Криму та звільнення всіх українських політв'язнів", заявив він.

За 2024 рік ініціатива зібрала понад 1800 листів для українців, яких незаконно утримує РФ. Анна Ситнікова, заступниця керівника Служби забезпечення діяльності Кримської платформи, наголосила, що листи збиралися як в онлайн-режимі, так і фізично під час подій на різноманітних заходах.

“Протягом 2024 року ми організували 25 публічних заходів, на яких люди могли написати листи. Це були книжкові форуми, прес-тури, зустрічі в різних містах. Загалом протягом нашого престуру ми зібрали приблизно 700 листів за п’ять міст. Найбільше листів люди написали в Івано-Франківську”, — додала Вікторія Нестеренко, менеджерка проєктів Центру прав людини ZMINA.

Леніє Умерова, кримськотатарська активістка та колишня політув’язнена, поділилася особистими переживаннями про те, наскільки важливо отримувати листи у в’язниці.

“Це просто постійний тиск, допити, пригнічення тебе як особистості. Ти не знаєш, що відбувається за ґратами, чи є твоя країна, чи є твої близькі. Отримуючи ці листи, ти знаєш, що десь там є люди, які підтримують тебе”, — розповіла Леніє.

Вона закликала писати Богдану Зізі, Ірині Данилович, братам Ахтемовим, Галині Довгополій та іншим політв’язням. Лариса Денисенко, амбасадорка політв’язня Ремзі Бекірова, підкреслила, що листи — це символ єдності та боротьби за свободу. Вона нагадала про важкі умови утримання бранців Кремля.

“Ремзі за ці пів року вже сім разів потрапляв у ШІЗО. За те, що правив намаз, за те, що не вітався, можливо, з кимось із наглядачів, за те, що не одягнув шапку. Російська тюремна система робить усе, щоб люди забули, що вони мають гідність. І кожен лист — це нагадування, що вони не самі”, — наголосила Денисенко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня
Вибір редакції