Щонайменше 32 дельфіни загинули внаслідок аварії з двома російськими танкерами 15 грудня в Керченській протоці.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів "Дельфа" у Telegram.
Зазначається, що всього з моменту аварії двох танкерів "Вологнефть" було зафіксовано 61 загиблого дельфіна, але за даними екологів, 29 інших ссавців загинули до розливу мазуту в протоці.
"Судячи за станом тіл — швидше за все основна частина цих китоподібних загинула в перші 10 днів після катастрофи. І зараз їх продовжує виносити море. Постраждали, в основному, азовки, які завжди були найбільш вразливими китоподібними", — йдеться у повідомленні центру.
UPD. Доктор біологічних наук, професор, провідний науковий співробітник Павло Гольдін розповів в коментарі Суспільне Крим, що причина загибелі дельфінів невідома, оскільки розтинів нема, але є підстави пов'язувати це з розливом мазуту.
"Більше нічого не відомо. Кількість трупів для цього сезону вкрай висока, відсутність слідів сіток незвична. Щоправда вони (ред. — співробітники центру порятунку дельфінів) не вказують район пошуків і джерела. Якщо це включно з Сочі і інформацією від мешканців, то це змінює масштаби. Але факт, що когось викидає і це незвично. Це може бути і хвороба, і збіг обставин. Немає сенсу гадати, треба робити розтини і аналізи. Без розтину причина лишатиметься невідомою", — наголосив Гольдін.
UPD_1. Крім того, стало відомо, що у сафарі-парк "Тайган" під Білогірськом передали потерпілих від мазуту птахів із Євпаторії. Про це повідомив директор парку Олег Зубков, пише окупаційне медіа "Крым 24".
"Ми не очікували, що обсяг птахів, що надходять, збільшуватиметься такими темпами. Ми думали, що забруднення торкнуться лише Керчі та прилеглих акваторій, але сьогодні ми отримали перших птахів уже з Євпаторії. Птаха багато й кінця краю цьому не видно", — розповів він.
Нагадаємо, у Севастополі 4 січня оголосили режим надзвичайної ситуації регіонального значення через аварію з двома танкерами 15 грудня в Керченській протоці. До цього "губернатор" Севастополя Михайло Развожаєв повідомляв, що мазут дістався берегів Севастополя. Зокрема, у Балаклавській бухті виявили нафтову пляму.
2 січня на узбережжі Криму виявили дві нові ділянки забруднення нафтопродуктами внаслідок аварії в Керченській протоці з російськими танкерами "Волганефть" 15 грудня. Того ж дня МНС Росії відзвітувало про ліквідацію забруднених ділянок.
Також росіяни встановили назвали кількість пошкоджених ємностей у затонулих частинах танкерів та що в світі "немає випробуваних технологій" з видалення такого "важкого" мазуту з товщі води, повідомляє федеральна державна бюджетна установа "Морська рятувальна служба".
Як повідомляв Суспільному Крим в. о. директора Українського наукового центру екології моря Віктор Коморін, найбільш проблемні наслідки для екології через аварію в Керченській протоці — це гостра інтоксикація в результаті потрапляння мазуту на рибу, дельфінів та птахів в акваторії Чорного моря.
Що відомо про аварію у Керченській протоці
Вранці, 15 грудня, поряд з Керченською протокою почали тонути два російські кораблі "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239". На борту одного судна перебувало 13 членів екіпажу, на борту іншого — 14.
Попередньо, причиною інциденту став шторм та ушкодження танкерів через негоду. На 15 грудня у тимчасово окупованому Криму оголосили штормове попередження через сильний вітер.
У результаті аварії загинув один моряк танкера "Волгонефть 212". Решта членів екіпажу госпіталізована з переохолодженням.
Аварія призвела до витоку більше 4 тисяч тонн мазуту в море. Greenpeace стверджує, що це може мати серйозні наслідки для екології.
Керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко зазначив, що судна непридатні до виходу в море, адже є річковими і при цьому дуже старими — 1951 та 1955 років випуску.
Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ці два танкери, які фактично є суднами військового класу, вийшли в море, не дотримавшись вимог судноплавства.
16 грудня МНС Росії повідомило, що екіпаж танкера "Волгонефти 239" евакуювали.
Міндовкілля заявило, що витік мазуту внаслідок аварії двох російських танкерів "Волгонефть 212" та "Волгонефть 239" 15 грудня загрожує "катастрофічними наслідками" для екосистеми Чорного моря.
Біолог, голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський назвав цю аварію в коментарі Суспільному Крим "наймасштабнішою екологічною катастрофою сторіччя".
17 грудня в районі порту Кавказ у Чорному морі капітан танкера "Волгонефть-109" подав сигнал лиха через порушення герметичності одного з вантажних танків. Це вже третій випадок з танкерами "Волгонефть", що перевозять мазут.
19 грудня капітана танкера "Волгонефть-212", обвинуваченого в порушенні правил безпеки руху та експлуатації морського транспорту, що призвело до загибелі члена екіпажу, заарештували на два місяці — до 17 лютого. Капітану "Волгонефть-239" суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на той самий термін.
20 грудня Greenpeace повідомив, що приблизно 65 км² від Анапи до Кримського мосту забруднені мазутом, що витікає з одного із затонулих танкерів "Волгонефть". Екологи попереджають про можливе розширення масштабів катастрофи.
Водночас 20 грудня у Керченській протоці судно "Gam Express", яке ходить під прапором Гвінеї-Бісау, звернулося по допомогу, подавши сигнал лиха.
21 грудня окупаційна влада Керчі оголосили режим надзвичайної ситуації муніципального характеру через виявлений мазут на пляжах міста.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook