Гребля Білогірського водосховища в окупованому Криму перебуває під загрозою руйнування через тривалу відсутність контакту з водою. Це може спричинити деформацію конструкції та загрожувати прилеглим територіям, включно з містом Білогірськ.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Краєзнавець із Білогірського району пояснив, чому тривала відсутність води біля греблі може стати критичною для її конструкції.
"Річ у тім, що гребля Білогірського водосховища за своєю конструкцією належить до так званих «мокрих гребель», тобто, згідно з правилами експлуатації, вона повинна контактувати з водою. Мені відомо, що всередині греблі знаходиться глина, а ця порода при відсутності зволоження сильно висихає, що може призвести до деформації положення плит та утворення глибоких тріщин, що вже можна побачити навіть поверхневим оглядом", – розповів краєзнавець на умовах анонімності.
За його словами, відновлення водосховища без ремонту греблі може викликати ще більші проблеми.
"Тому при заповненні водосховища зростає загроза руйнування конструкції греблі, а це може призвести до великих лих, враховуючи, що нижче Білогірського водосховища, за три кілометри, розташоване місто районного значення Білогірськ", – додав краєзнавець.
Краєзнавець також відзначив, що подібна ситуація сталася на Тайганському водосховищі, де через тривале обміління знадобився капітальний ремонт. У липні цього року, після сильного зниження рівня води у Білогірському водосховищі, було припинено скидання води в річку Біюк-Карасу.
Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook