Перейти до основного змісту

Російський суд залишив у силі вирок фігурантам другої Сімферопольської групи справи "Хізб ут-Тахрір"

Фігуранти другої Сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір". Кримська солідарність

Верховний Суд РФ залишив у силі вирок Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону кримським політвʼязням, фігурантам справи другої Сімферопольської групи "Хізб ут-Тахрір". 11 січня 2023 року Сервета Газієва, Аліма Карімова, Сейрана Муртазу та Ерфана Османова було засуджено до 13 років позбавлення волі.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це адвокат Еміль Курбедінов повідомив Кримській солідарності.

"У суді касаційної інстанції ми детально виклали свої аргументи, котрі не змінюються вже протягом десяти років, однак Верховний Суд РФ залишив у силі вироки Південного окружного військового суду та Військового апеляційного суду", — розповів Еміль Курбедінов.

Вирок скасовано тільки щодо померлого політв'язня Джеміля Гафарова. Через його смерть припинено кримінальне переслідування.

Що відомо про другу Сімферопольську групу "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Хізб ут-Тахрір —це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, WhatsApp та Facebook

Топ дня

Вибір редакції