З'явились супутникові знімки наслідків вибухів в окупованому Криму ввечері 23 червня

Супутниковий знімок наслідків вибухів в окупованому Криму 23 червня. Telegram/Схеми

Супутник Planet Labs зафіксував наслідки вибухів в Криму ввечері 23 червня на території російського військового об’єкту під окупованою Євпаторією.

Супутникові знімки оприлюднили журналісти проєкту "Радіо Свободи" — "Схеми".

"Згідно з даними OpenStreetMap, там знаходиться 40-й окремий командно-вимірювальний комплекс, Центр дальнього космічного зв’язку, який входить до складу Повітряно-космічних сил РФ. Це важлива військова частина у системі російського космічного зв'язку та супутникової навігації", — йдеться у повідомленні.

У коментарі "Схемам" військовий експерт Анатолій Храпчинський розповів, що но території цього Центру розташовані системи супутникового спостереження та збору інформації "Ліана", до якої входять російські супутники "Лотос" і "Піон-НКС".

"Пион-НКС", зокрема використовує активну радіолокацію для морської розвідки та збору інформації", – зазначив він.

За його словами, російська армія також може використовувати цей Центр, щоб керувати групами супутників "ГЛОНАСС", який є російським аналогом американської GPS.

"Схеми" пояснюють, що цей Центр також оперує такими системами радіоелектронної боротьби, як "Тирада-2" і "Биліна-ММ" та додають, що, за словами Храпчинського, вони призначені для придушення сигналів зв'язку ворожих супутників.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook