Стартував марафон написання статей для кримськотатарської "Вікіпедії"

Вікіпедія. АР

В Україні з 20 червня до 20 липня проходить марафон з написання статей для кримськотатарської версії світової онлайн-енциклопедії "Вікіпедія" для популяризації культури, мови та історії кримських татар.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Для участі в конкурсі "Serbest Entsiklopediy: марафон для підтримки кримськотатарської Вікіпедії 2024" необхідно заповнити відповідну анкету.

Організаторами онлайн-марафону виступає громадська організація "Вікімедіа Україна" та "Qirim young".

Учасниками можуть бути всі, хто знає цю мову на різному рівні. Організатори нагородять десятьох учасників, які зроблять найбільший внесок у рамках усього марафону.

Мета марафону — підкреслити важливість збереження кримськотатарської мови, особливо в умовах окупації.

"Кримськотатарська мова — це не просто засіб спілкування, це невід’ємна частина   культурної спадщини,   ідентичності та історії. Збереження і розвиток мови є надзвичайно важливими для підтримки культурного різноманіття та самобутності кримськотатарського народу", — наголосили організатори.

У "Вікімедіа Україна" підкреслили, що проведуть вебінар, де поділяться порадами та техніками написання якісних статей. Вебінар відбудеться 26 червня о 19.00.

"Також ми організуємо офлайн подію, на якій зможемо зустрітися, поспілкуватися та обмінятися досвідом. Дати та деталі цих заходів будуть оголошені додатково всім зареєстрованим учасникам та учасницям", — додали в організації.

У "Вікімедії" уточнили, що вперше провели марафон у 2021 році. Тоді долучилося 15 користувачів та користувачок, які створили та покращили близько 300 статей кримськотатарською мовою.

"Стали доступними статті про інтернет, ліс, кримськотатарську музику, українського науковця кримськотатарського походження Агатангела Кримського та видатну мексиканську художницю Фріду Кало. Також марафон дав поштовх до активнішого редагування кримськотатарської Вікіпедії — за червень 2021 року було зроблено 1550 редагувань у статтях, що зробило його другим найпродуктивнішим місяцем за всю історію мовного розділу", — зазначили організатори.

Вікіпедія" кримськотатарською була створена понад 16 років тому та має близько 30 тисяч статей, зазначила членкиня оргкомітету марафону у кримськотатарській "Вікіпедії".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook