Російський суд оголосив вироки двом українцям за начебто підготовку замаху на Аксьонова

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону у Росії засудив "агентів СБУ", які нібито готували замах на Сергія Аксьонова та Володимира Константинова. За даними російської служби новин "Интерфакс", йдеться про Олександра Литвиненка та Костянтина Євмененка, яких ФСБ затримала у квітні 2023 року у Криму.

Про це повідомляє російська служба новин "Интерфакс".

Скріншот з сайту російської служби новин "Інтерфакс"

Як повідомили пропагандисти, Євмененка засудили до 10 років в'язниці, обмеження волі на 1 рік і штраф у розмірі 500 тисяч рублів. Литвиненка засудили до 9,5 років колонії суворого режиму з відбуванням перших 2 років у в'язниці, з обмеженням волі строком на 1 рік 6 місяців і штрафом 500 тис. рублів.

Кадри затримання оприлюднило пропагандистське видання РІА "Новости Крым".

Раніше Суспільне Крим повідомляло, що ФСБ заявила про затримання у Криму громадян України та Росії, які нібито готували замах на окупаційне керівництво півострова, зокрема на Сергія Аксьонова. Тоді затримали Віктора Підвального, Олександра Литвиненка, Сергія Кривошеїна, Костянтина Євмененка, Ігоря Зоріна та Сергія Войнаровського.

У липні 2023 року у ФСБ вже заявляли про запобігання замаху на Сергія Аксьонова.

Також Суспільне Крим звернулося по коментар до ГУР МО, але там наразі цю подію не коментують.

Нагадаємо, що раніше голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник прокоментувала затримання окупантами чоловіка та жінки в Криму, яких звинуватили в підготовці "теракту" на залізниці. Вона наголосила, що такі затримання є типовими для ФСБ, а більшість справ датується 2022 та 2023 роками, тобто після повномасштабного вторгнення РФ.

За словами Скрипник, кількість матеріалів щодо звинувачень окупантами людей у диверсіях та шпигунстві збільшилося в рази. Вона наголосила, що розгляд таких справ окупанти проводять в закритому режимі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook