На URC2024 представлений конструктор Ханського палацу у Бахчисараї від Lego

Ханський палац у Бахчисараї з Lego. Представництво президента України в АР Крим

На Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC2024) компанія Lego презентувала конструктори архітектурних пам’яток України в рамках проєкту UKRAINEinLEGObricks. Одна з них — Ханський палац у Бахчисараї.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомляє Представництво президента в АР Крим.

У відомстві наголосили, що Ханський палац у Бахчисараї — це унікальна архітектурна пам'ятка XVI століття, яка являє собою єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури. Для кримських татар він відіграв значущу роль, ставши символом їхньої давньої культури та втіленням надії на повернення у рідні краї.

"З 2014 року окупанти під виглядом “реставрації” поступово знищують автентичність споруди", — наголосили у Представництві президента.

Представництво президента України в АР Крим

На конференції також представлені конструктори "Золотих воріт" та Підгорецького замку. Ці архітектурні витвори були створені колективом творців з чотирьох різних країн: Еріком Лоу та Марком Сегеді з США, Даніелем Зайдлем з Німеччини, Мацеєм Коцотом з Польщі та Олександром Єрмолаєвим з України.

Нагадаємо, що у Берліні відкрилася Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), на якій виставлений стенд, присвячений тимчасово окупованим територіям України, зокрема Автономній Республіці Крим та місту Севастополь.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook