Експерти з Франції висловлюють думку, що удари Збройних сил України по окупованому росіянами Криму переслідують одразу декілька цілей.

Про це повідомляє "Le Monde".

Експерти, опитані журналістами видання, вважають, що однією з цілей цих ударів являється вплив на дії Чорноморського флоту Російської Федерації, спонукаючи його утримуватися подалі від заходу Чорного моря, щоб уникнути загрози для суден в Одесі. Також удари спрямовані на порушення логістики окупантів. Проте, головною метою ударів ЗСУ по Криму є створення безпечних умов для прибуття сучасних винищувачів F-16, вважають експерти.

"Росіяни використовують свої можливості спостереження в Криму, щоб дізнаватися, що відбувається на заході України. Виключно важливо зламати ці інструменти, щоб росіяни не побачили прибуття F-16 у реальному часі, що дало б їм змогу відреагувати", — пояснив експерт з міжнародних ризиків Стефан Одран.

Науковий директор Інституту стратегічних і оборонних досліджень Тібо Фуйє вказав, що обстріли цілей у Криму не призводять до загострення дефіциту боєприпасів у Збройних Силах України на фронті. Згідно з його висновком, дрони великої дальності та крилаті ракети SCALP/Storm Shadow не призначені для використання на фронті, що робить їх неосновними складовими арсеналу українських військ у боротьбі на лінії фронту.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook