Ексзамкерівнику кримського главку МВС Федоряну продовжили арешт ще на 2 місяці

Ексклюзивно
Микола Федорян у залі Голосіївського районного суду м. Києва, 1 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Крим

Голосіївський районний суд Києва 22 травня продовжив термін тримання під вартою ще на 60 діб, до 22 липня, колишньому заступнику начальника ГУ МВС України в АР Крим Миколі Федоряну, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомив адвокат Федоряна Олександр Омельченко у коментарі Суспільне Крим.

"Сьогодні розглянули продовження запобіжного заходу і все. Вироку ще не було, тому що етап долучення документів. Розглянули клопотання і визначились з наступною датою і зобов'язали всіх підготуватися до дебатів", — зазначив він.

За словами адвоката, суддя запропонував 22 травня провести дебати, але прокурор заявив, що йому потрібно більш детально підготуватись з посиланням на докази сторони обвинувачення. Дебати мають відбутися 27 червня.

Що відомо про Миколу Федоряна

Микола Федорян до окупації півострова працював начальником міліції громадської безпеки у Криму. У 2011-му році він звільнився в запас і пішов працювати начальником управління транспорту в держпідприємство "Чорноморнафтогаз". Після окупації Криму він залишився на підприємстві, яке РФ "націоналізувала".

Після "націоналізації" цього підприємства окупантами й захоплення бурових платформ на шельфі Чорного моря, за версією СБУ та прокуратури автономії, Федорян "систематично надавав допомогу окупаційним правоохоронцям при проведенні численних незаконних обшуків і затримань громадян у так званих справах "Хізб ут-Тахрір".

За даними слідства, Федорян надавав ФСБ службовий транспорт, який в подальшому використовувався під час обшуків та незаконних арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар. Слідство вважає, що віщонайменше дванадцять разів допомагав ФСБ у такий спосіб.

Миколу Федоряна затримали восени 2020-го на пункті перетину "Каланчак" при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму. У мобільному телефоні підозрюваного українські правоохоронці виявили переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї ПІБ співпадають з ПІБ екскомандувача Національної гвардії України. Також під час затримання у Федоряна знайшли паспорт громадянина РФ, виданий незаконно створеними органами міграційної служби РФ.

9 листопада 2020 року Херсонський міський суд арештував полковника до 5 січня 2021 року. За статтею "Державна зрада" йому загрожує від 12 до 15 років ув'язнення. Після затримання Федорян оголосив голодування, але у СІЗО від нього відмовився.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook