Ексзамкерівнику кримського главку МВС Миколі Федоряну продовжили арешт на 60 діб

Ексклюзивно
Микола Федорян у залі Голосіївського районного суду м. Києва, 1 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Крим

1 квітня Голосіївський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою на 60 діб без права внесення застави колишньому заступнику начальника ГУ МВС України в АР Крим Миколі Федоряну, якого звинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Крим.

Відомо, що у 2011-му році Федорян звільнився в запас з посади заступника начальника ГУ МВС України в АР Крим. З 2012 року він був начальником управління транспорту держпідприємства "Чорноморнафтогаз" і залишився на посаді після окупації Криму.

Як зазначив під час судового засідання прокурор відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя Андрій Мага, Микола Федорян надавав транспорт ФСБ РФ, який окупанти використовували для незаконних обшуків та арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар.

"Обвинувачений визнає, що служби у тимчасово окупованому Криму діють незанно. Тобто, ведуть дії з підриву діяльності щодо незалежності територій України. Було зафіксовано, що Федорян надав допомогу ФСБ не менше 12 разів. В доказах виявлено та встановлено факт листування телефоном з окупаційними силовиками, де він надає транспорт. Він має громадянство РФ неправомірно отримане", — заявив прокурор Андрій Мага.

Микола Федорян у залі Голосіївського районного суду м. Києва, 1 квітня 2024 року. Фото: Суспільне Крим

Також попередньо дебати призначили на 22 травня 2024 року.

Микола Федорян заперечує звинувачення, зокрема причетність до надання ФСБ РФ службового транспорту, який в подальшому використовувався під час обшуків та незаконних арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар.

Адвокат обвинуваченого зазначив, що судовий процес триває три роки через те, що сторона обвинувачення "затягує процес".

"Посилання на докази отримані способами з правопорушеннями, тому не можуть бути дійсними. Три роки триває судовий процес, тому що сторона затягує процес, доказів замало. Ризики зазначені без обґрунтування", — наголосив адвокат Олександр Омельченко.

Що відомо про Миколу Федоряна

Микола Федорян до окупації півострова працював начальником міліції громадської безпеки у Криму. У 2011-му році він звільнився в запас і пішов працювати начальником управління транспорту в держпідприємство "Чорноморнафтогаз". Після окупації Криму він залишився на підприємстві, яке РФ "націоналізувала".

За даними слідства, Федорян надавав ФСБ службовий транспорт, який в подальшому використовувався під час обшуків та незаконних арештів місцевих жителів, зокрема кримських татар. Слідство вважає, що Федорян щонайменше дванадцять разів допомагав ФСБ у такий спосіб.

Миколу Федоряна затримали восени 2020-го на пункті перетину "Каланчак" при спробі виїзду на тимчасово окуповану територію Криму. У мобільному телефоні підозрюваного українські правоохоронці виявили переписку з абонентом Миколою Баланом, чиї ПІБ співпадають з ПІБ екскомандувача Національної гвардії України. Також під час затримання у Федоряна знайшли паспорт громадянина РФ, виданий незаконно створеними органами міграційної служби РФ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook