Окупанти планують витратити майже 100 млн рублів на систему захисту від дронів для центру "Артек"

Міжнародний дитячий центр "Артек". Фото: artek.org

Окупаційна влада Криму планує встановити систему захисту від безпілотників за майже 100 млн рублів (44 млн гривень) у міжнародному дитячому центрі "Артек", що розташований на південному березі півострова. Ввести систему в експлуатацію хочуть до 10 грудня.

Про це свідчить відповідний лот на порталі держзакупівель РФ, який виявило російське видання "Вёрстка".

За документами, підрядник має встановити на території табору "засоби виявлення і радіоелектронного впливу на БпЛА". "Артек" планує витратити на відповідні засоби 97,8 млн рублів (43,1 млн гривень).

Додаткової інформації про цю систему захисту від дронів немає, але на порталі держзакупівель РФ вказано, що загальна кількість операторів системи й персоналу, що її обслуговує, становитиме від 10 людей.

Що відомо про "Артек"

Міжнародний дитячий центр "Артек" розташований біля селища Гурзуф на південному березі Криму та складається із дев'яти таборів, з яких п'ять працюють весь рік, решта — лише під час курортного сезону.

У 2014 році дитячий центр тимчасово привласнила собі окупаційна влада Криму. Через неможливість функціонування дитячого центру на окупованому півострові провели перереєстрацію центру як Державне підприємство України (ДПУ) "Міжнародний дитячий центр "Артек".

22 червня 2016 року ДПУ "Міжнародний дитячий центр "Артек" відновив роботу на базі санаторного комплексу "Пуща-Озерна" у північно-західній частині Києва.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook