Близько двох тисяч кримських татар захищають Україну в лавах ЗСУ — Джемілєв

Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу. Фото: Оксана Емінова/Суспільне Крим

Близько двох тисяч кримських татар продовжують захищати Україну та боротися проти окупантів в лавах Збройних сил України. Публічно імена загиблих кримськотатарських воїнів можуть не повідомлятися, оскільки їх родичам, якщо вони перебувають в окупованому Криму, погрожуватимуть російські силовики.

Про це лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв розповів в інтерв'ю "Крим.Реалії".

"Усі кримські татари, котрі після окупації Криму перейшли на материкову частину України, підлягають призову як громадяни України. І вони за місцем проживання призвані", — заявив він.

Мустафа Джемілєв нагадав, що боротися проти російських окупантів продовжуть також кримськотатарські військові підрозділи – кримськотатарська добровольча диверсійно-розвідувальна група при ГУР Міноборони України та добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана, який очолює Ленур Іслямов.

Він зазначив, що точної цифри втрат серед кримськотатарських воїнів не знає.

"Точної цифри не знаю. Ми зазвичай ховаємо їх самі. І нам навіть на тому цвинтарі, де дуже багато воїнів наших поховано, виділили окрему ділянку. Тому що кримських татар треба ховати відповідно до ісламських традицій. Там поки що, мені здається, сім-вісім могил. Дуже багато наших загиблих співвітчизників у різних місцях поховано", – пояснив Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що повідомляти прізвища та імена тих, хто загинув, та має близьких в окупованому Криму не можна.

"Проблема ще в тому, що ми не можемо повідомляти прізвища та імена тих, хто загинув. Бо одразу ж у Криму починаються наїзди ФСБ на їхніх родичів", – пояснив лідер кримськотатарського народу.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook