Окупанти ховають бойові кораблі Чорноморського флоту поміж суден допоміжного флоту у портах Криму — Плетенчук

Речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук розповів про ситуацію з Чорноморським флотом в окупованому Криму, а також поділився подробицями знищення російського корабля "Коммуна" в Севастополі, яке сталося 21 квітня.

Про це він повідомив у підкасті видання "Українська правда" на платформі YouTube 14 травня.

Дмитро Плетенчук зазначив, що окупанти продовжують баракедуватися в бухтах Севастополя. Він додав, що українські війська змусили їх забитися у гавані та чекати прильоту від відповідних засобів ураження, для яких бонові загородження, які були встановлені в цьому районі, не є перепоною

"У будь-якому випадку ситуація щодо цих кораблів, що залишилися в Севастополі, така, що не позаздриш насправді. Вони не можуть вийти. Їм нема де швартуватися окрім Севастополя. Вони (окупанти — ред.) вимушені там вишукувати різні способи протидії. Зміна місць стоянки постійно відбувається, ховають кораблі бойові серед кораблів допоміжного флоту, тобто забезпечення", — розповів речник ВМС.

Прикладом такої тактики окупантів він назвав ураження судна "Коммуна".

"Яскравим прикладом цього стало ураження судна "Коммуна". Тому що всі ми розуміємо, що витрачати коштовні боєприпаси на, вибачте, судно, якому більше 100 років — ніхто б не став", — розказав Дмитро Плетенчук.

Речник ВМС додав, що окупанти продовжують намагання врятувати залишки свого флоту, який наразі знаходиться в Криму. Також він заявив, що українські війська знають кількість бойових кораблів РФ, які там залишились.

"Тому вони (окупанти — ред.) здебільшого свої кораблі, які є цінними активами, зберігають саме у Новоросійську, звідки вони фактично не виходять", — зазначив Дмитро Плетенчук.

Він застеріг, що це не означає, що в окупантів не залишилося бойової спромоги, оскільки у них є достатньо ракет, які є небезпечною зброєю. Але він додав, що їх ефективність вже не така, якою була на початку повномасштабного вторгнення.

"Тим не менш, це не означає, що бойової спромоги ніякої не залишилося (в окупантів — ред.) У них все ж таки є ракети, це достатньо небезпечна зброя, хоча, насправді, на практиці ми бачимо, що ефективність саме "Калібрів" вже зовсім інша, якщо порівнювати з початком повномасштабного вторгнення. Спосіб реагування з нашого боку змінився", — пояснив Дмитро Плетенчук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook