Ташева: У 2023 році кожен шостий з покараних за "дискредитацію армії РФ" — кримчанин

Таміла Ташева. УНІАН

У 2023 році кожне шосте покарання за "дискредитацію російської армії20.3.3 КпАП" у РФ та на окупованих територіях України зафіксували в Криму. Кількість відкритих справ збільшилася на 70,6%.

Про це повідомила постійна представниця президента України в Криму Таміла Ташева у Facebook.

Вона розповіла, що наразі вже зафіксовано понад 800 випадків переслідувань за "дискредитацію армії РФ".

"За кожним випадком криється людська доля, приниження від окупантів та штрафи, а також непохитна воля та бажання справедливості українців та кримських татар, які не здаються під тиском", — наголосила Ташева.

Представниця президента у Криму додала, що у судах РФ протягом 2023 року кількість справ за статтею про "дескредитацію армії РФ" зменшилася на 47% у порівнянні з 2022 роком. В окупованому Криму за той же час кількість справ навпаки збільшилася на 70,6%.

"Опір кримчан росте і окупанти не можуть його подолати на відміну від регіонів Росії, де спостерігається стрімкий спад будь-якого спротиву війні", — підкреслила вона.

Також Ташева розповіла, що у 2022 році кількість покараних жителів окупованого Криму у справах про “дискредитацію” становила 4,6% від загальної, а у 2023 році цей показник зріс до 15,5%. За словами представниці президента у Криму, майже кожен шостий випадок переслідування був зафіксований в окупованому Криму.

"Ці дані не просто цифри, вони відображають незламний дух кримчан та боротьбу. Наші люди геть інші, оскільки звикли жити вільно в незалежній Україні. Жодні окупанти не здолають дух свободи. Кожен акт опору в Криму є доказом того, що боротьба за свободу і правду триває, всупереч прагненням окупантів. А перемога може бути лиш там, де за неї борються", — додала жінка.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та Facebook