В Україні заочно засудили "суддю" з Криму за колабораціонізм

"Суддю", який працював на окупаційну владу у Криму, визнали винним у колабораційній діяльностіч. 7 ст. 111-1 КК України. Чоловіка засудили до 15 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади в судових органах строком на 15 років та з конфіскацією майна.

Про це повідомляє прокуратура АР Крим та міста Севастополя у Telegram.

За інформацією прокуратури, у березні 2023 року громадянин України добровільно обійняв посаду судді в окупаційному Київському районному суді м. Сімферополя.

В СБУ АР Крим повідомили, що засуджений — Олексій Микитюк. Правоохоронці наголосили, що він здійснював "правосуддя" від імені та в інтересах держави-агресора та сприяв функціонуванню системи окупаційних судових органів у Криму.

Микитюк, як наголосили в СБУ, перебуває в окупованому Криму. У службі безпеки запевнили, що проводять комплексні заходи для притягнення колаборанта до відповідальності.

У прокуратурі додали, що наразі за підтримання обвинувачення прокуратурою АР Крим за колабораційну діяльність засуджено 10 громадян України, які співпрацюють з ворогом на півострові.

В прокуратурі АР Крим та м. Севастополя Суспільному Крим пояснили, що вироки, винесені за результатами спеціального судового розгляду – судового розгляду за відсутності обвинуваченого ("заочні" вироки), набирають законної сили в загальному порядку, а саме після закінчення строку подання апеляційної скарги (30 днів з дня проголошення вироку), якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

При цьому, початок строку покарання засудженому рахується з моменту його затримання.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook