Державне бюро розслідувань скерувало до суду акт стосовно екскомандира севастопольського "Беркуту"

Працівники Державного бюро розслідувань України надіслали до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира севастопольского "Беркуту". Його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність і недоторканністьСт.110 ККУ України. Йому загрожує довічне позбавлення волі.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

За матеріалами слідства відомо, що після російської окупації Крима, він зрадив присягу та був обраний "сенатором". Повідомляється, що 4 жовтня 2022 на засіданні Ради федерації федеральних зборів РФ у Москві обвинувачений голосував за прийняття до складу Росії окупованих територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей.

"Під його керівництвом підлеглі 18-20 лютого 2014 року застосували табельну вогнепальну зброю, спецзасоби та надмірне фізичне насильство до учасників мирної акції протесту на Майдані. Вони вчинили умисні вбивства та спричинили протестувальникам тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості", — йдеться в повідомленні.

ДБР зазначає, що після цих подій фігурант разом зі своїми підлеглими повернулися до окупованого Севастополя з привласненою вогнепальною зброєю.

"Надалі командир перейшов на бік ворога, забезпечував чергування з вогнепальною зброєю на блок-постах при в’їзді до АРК (Автономна республіка Крим — ред.) Він перешкоджав виїзду законних представників державної влади та правоохоронних органів України, фактично встановивши кордон з материковою частиною держави, чим сприяв встановленню окупаційної влади, проведенню так званого референдуму та анексії півострова", — заявили у відомстві.

ДБР зазначило, що за "прислуговування" окупаційній владі, чоловік призначався на різні керівні посади у незаконно створених на тимчасово окупованій території АРК правоохоронних органах.

"Зокрема, командира ОМОН "Беркут" УМВС по м. Севастополю, начальника Управління росгвардії по м. Севастополь, заступник начальника Головного управління "Росгвардії в Республіці Крим", депутата Севастопольської міської ради. У жовтні 2020 року його було обрано на посаду сенатора ради федерації федеральних зборів російської федерації від Севастополя", — додали у відомстві.

Обвинуваченому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ДБР не повідомляло імені обвинуваченого, але джерела Суспільне Крим підтвердили, що мова йде про Сергія Колбіна.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook