Кримська правозахисна група отримала нагороду "Захисник демократії" від ОБСЄ

Голова правління КПГ Ольга Скрипник з нагородою Democracy Defender Award. Фото: Кримська правозахисна група

Кримська правозахисна група була нагороджена у Відні Democracy Defender Award ("Захисник демократії") за сприяння захисту демократії в світі. Ця нагорода від ОБСЄ була заснована ще у 1996 році 8 країнами-учасницями організації: США, Канадою, Чорногорією, Данією, Великою Британією, Швецією, Швейцарією та Нідерландами.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про нагородження голова правління КПГ Ольга Скрипник повідомила у Facebook 19 квітня.

Свій виступ перед послами вона розпочала хвилиною мовчання, вшановуючи пам'ять всіх загиблих військових та цивільних в Україні.

"Democracy Defender Award – це визнання не лише роботи Кримської правозахисної групи, це відзнака значущості всього правозахисного руху України, особливо тих, хто залишається вірним Україні та цінностям демократії на окупованих росією територіях, включаючи окупований Крим, хто ризикує життям заради встановлення справедливості. Саме за це росіяни їх вбивають, катують, позбавляють волі", — заявила правозахисниця.

ОБСЄ відзначає нагородою Democracy Defender Award тих представників громадськості та правозахисних організацій, які, як вказано на її офіційному сайті, сприяють створенню більш справедливого, безпечного та демократичного світу, заснованого на правилах міжнародного порядку.

"Багато моїх колег, які стояли на захисті демократичних змін в Україні, правозахисники, журналісти, активісти – сьогодні в Українській армії, тому що у нас більше не лишилося іншого шляху захистити життя людей, захистити права людини та демократичний світ. Багато з них вже загинули в бою", — додала Скрипник.

Вона зазначила різницю між Україною та Росією, яка полягає у тому, що російські солдати прийшли вбивати дітей, а українські військові їх ціною власного життя захищають.

Правозахисниця нагадала всім присутнім, що лише вранці 19 квітня Росія вбила трьох дітей в Дніпропетровській області.

"Демократичний світ впаде, якщо Україна не зможе виграти цю війну. Демократія - це не даність, вона не існує сама по собі. За демократію треба боротися", — закликала Скрипник.

Вона наголосила на тому, що кожен кілометр окупованої української землі наближає армію Путіна до кордонів інших демократичних країн, тому Україна потребує допомоги від західних партнерів.

"Сьогодні всі ми маємо історичний шанс захистити демократію та зберегти світ, побудований на цінності людського життя та людської гідності. Якщо цього не зробити зараз, то демократичні країни прийде знищувати не лише Росія, а ціла коаліція тоталітарних держав та терористичних режимів", — резюмувала Скрипник.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook