13 випадків порушення права на здоров'я щодо політвʼязнів зафіксовано за I квартал 2024 року — КРЦ

За І квартал 2024 року було зафіксовано щонайменше 13 випадків порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров'я. З цієї кількості 12 – щодо кримських татар.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомив Кримськотатарський ресурсний центр 16 квітня.

"Це право було порушено щодо політв'язнів Криму – Рустема Шейхалієва, Сервера Мустафаєва, Темура Абдулаєва, Сейтвелі Сейтабдієв, Амета Сулейманова (2), Ірини Данилович, Тофіка Абдулгазієва (2), Ремзі Куртнезірова, Владлена Абдулкадирова, Алі Мамутова, Арсена Абхаірова", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за аналогічний період у 2023 році було зафіксовано 10 таких випадків, а в 2022 – 11.

Особливу увагу КРЦ звертає на ситуацію кримськотатарського політв'язнів Амета Сулейманова та Тофіка Абдулгазієва. За інформацією організації, у вʼязниці їх стан істотно погіршився.

Нагадаємо, що Абдулгазієву нещодавно діагностували туберкульоз та інші серйозні захворювання. Адвокати просять його звільнення з в'язниці та відповідне клопотання вже направили до російського суду.

"Ці люди тяжко хворіють, через неналежні умови утримання в СІЗО та в'язницях, системне ігнорування скарг на самопочуття, неналежну і невчасну медичну допомогу їх стан здоров'я продовжує погіршуватися. На жаль, вже маємо плачевні наслідки, смерті політвʼязнів Джеміля Гафарова та Костянтина Ширінга", – зазначив КРЦ.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook