Окупаційний суд визнав винною Лутфіє Зудієву та призначив штраф у розмірі 2000 рублів

Шейхмамбетов Назим (ліворуч) та Лутфіє Зудієва (праворуч). Фото: Кримська солідарність

17 квітня завершився розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо кримської правозахисниці, журналістки Лутфіє Зудієвої. "Суд" визнав її винною та призначив штраф у розмірі 2000 рублів (837 грн).

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це вона розповіла "Кримській солідарності".

"Суд сьогодні визнав мене винною, призначив штраф у розмірі 2000 рублів і вважав, що мої аргументи та докази — це спроба уникнути адміністративної відповідальності. Я в суді наполягала на тому, що співробітники Центру протидії екстремізму підійшли до вивчення матеріалів адміністративної справи дуже формально і склали її із грубими порушеннями. Я вважаю, що навіть із погляду доказової бази є серйозні порушення. На жаль, суд не взяв це до уваги. Я безумовно подаватиму апеляційну скаргу і будемо звертатися до кассаційного суду", — зазначила Зудієва.

За її словами, вона продовжить займатися журналістською та правозахисною діяльністю, оскільки вважає, що в її діях немає порушень чинного російського законодавства.

Адвокат Назим Шейхмамбетов наголосив, що захист готує апеляційну скаргу. Крім того, за його словами, окупаційний суд не прийняв до уваги доводи, які надала сторона захисту.

Що відомо про Лутфіє Зудієву

Лутфіє Зудієва – активістка “Кримської солідарності” та журналістка видання “Ґрати”. Висвітлює судові процеси та порушення прав людини в окупованому Криму. До 2014 року керувала дитячим центром, вже після окупації вимушено взялась за правозахист.

Зудієву затримували у 2019 році за публікацію в соціальній мережі. Тоді активістка сплатила штраф розміром 2 тисячі рублів за нібито публікацію "екстремістської символік".

27 липня 2023 року Лутфіє Зудієву затримали під будівлею “Верховного суду Криму” в Сімферополі, де проходив розгляд апеляційної скарги у справі політвʼязнів Нарімана Джелялова та Асана і Азіза Ахтемових. Пізніше журналістку оштрафували на 12 тисяч рублів. А 12 лютого 2024 року Касаційний суд РФ прийняв до розгляду скаргу щодо цього штрафу.

Вранці 22 лютого в будинку Лутфіє Зудієвої співробітники окупаційних правоохоронних органів провели обшук. Після цього активістку відвезли в так званий Центр протидії екстремізму. Кримську татарку відпустили через 3 години, склавши на неї два адмінпротоколи за "зловживання свободою масової інформації".

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook