Адвокати політвʼязня Тофіка Абдулгазієва намагаються звільнити його з в'язниці через туберкульоз

Політвʼязень Тофік Абдулгазієв. Фото: Кримська солідарність

Захисники кримськотатарького політв'язня Тофіка Абдулгазієва направили клопотання до російського суду з вимогою до ФСВПФедеральна служба виконання покарань звільнити чоловіка з в'язниці, оскільки в нього нещодавно було діагностовано туберкульоз. Це захворювання підпадає під загальний перелік хвороб, які перешкоджають відбуванню терміну у виправних установах.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це та наявніть клопотання у своєму розпорядженні повідомила "Кримська солідарность" 17 квітня.

В минулому місяці Тофіка Абдулгазієва відправили в реанімацію. В квітні окрім туберкульозу, російські лікарі діагностували в нього й низку інших захворювань: двосторонню пневмонію, малий лівобічний гідроторакс (рідина в легенях), анемію, синдром сполучнотканинної дисплазії з ураженням мітрального клапана (хвороба серця), хронічну серцеву недостатність і гастрит, а також нефролітіаз (камені в нирках).

Адвокати намагаються звільнити політв'язня від подальшого відбування покарання і розглянути це клопотання в суді в найкоротші терміни.

За словами дружини Абдулгазієва Аліє Куртаметової, її чоловік потребує догляду і самостійно лікуватися не зможе.

"Ми всі переживаємо за нього. З таким діагнозом Тофіку потрібні посилене лікування, догляд і харчування, але в умовах в'язниці це навряд чи вдасться. Усе, що мені відомо про його стан здоров'я, що він задовільний. Лежить у лікарні в гірших умовах, ніж у реанімації", — розповіла жінка.

Що відомо про Тофіка Абдулгазієва

4 травня 2017 року у будинку Тофіка пройшов перший обшук. Тоді він залишився на волі. Після повторного обшуку 27 березня 2019 року Абдулгазієва заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.

Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд у Власисі розглянув скаргу захисту на вирок і залишив рішення суду першої інстанції в силі. В липні 2023 року Абдулгазієва етапували у в'язницю Верхньоуральська Челябінської області РФ.

До арешту Тофік Абдулгазієв брав участь у організації заходів для дітей кримських політв'язнів. Був активістом громадського об'єднання «Кримська солідарність», звукооператором, учасником проекту "Кримське дитинство". Також займався передачами продуктів у СІЗО політв'язням, відвідував суди з політично вмотивованих справ, приходив підтримати співвітчизників на обшуки у їхніх будинках.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook