Прокуратура АРК підозрює 155 колаборантів з окупованого Криму

. Прокуратура АРК

За фактом вчинення колабораційної діяльності прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри 155 громадянам України з окупованого Криму, у тому числі топ-посадовцям, які співпрацюють з Росією.

Про це повідомила пресслужба прокуратури автономії.

"За фактом вчинення колабораційної діяльності прокуратура АР Крим та м. Севастополя повідомила про підозри 155 особам з півострова, які у тій чи іншій формі співпрацюють з державою-окупантом", — йдеться у повідомленні.

Крім того, до суду направлено 87 обвинувальних актів. За публічного обвинувачення винесено три вироки щодо підприємців, які співпрацюють з Росією в рамках "оборонного замовлення", а також кримської "сенаторки" Ольги Ковітіді, що підтримувала дії РФ та виправдовувала війну проти України.

"Загалом з березня 2022 року, коли стаття 111-1 КК України (колабораційна діяльність) набрала чинності, органи правопорядку автономії розпочали 226 кримінальних проваджень за вказаною статтею", — зазначає пресслужба відомства.

Серед підозрюваних та обвинувачених є кримські "топ-посадовці", "чиновники" різного рівня, співробітники "поліції", "судді", підприємці, які надають свої послуги в рамках оборонного замовлення влади Росії. До всіх фактів вчинення колабораційної діяльності прокурори підходять індивідуально.

"Російська пропаганда продовжує намагання залякувати кримчан, що "посадять всіх", і з початком повномасштабного вторгнення цей тиск лише посилюється. Але насправді — це жодним чином не відповідає дійсності, оскільки Україна — демократична європейська країна, що не має такої мети, на відміну від РФ", — зауважили у прокуратурі АРК.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook