Фігуранта другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Зекір'яєва два місяці утримують в одиночній камері

Засуджений до 13 років ув'язнення багатодітний батько, фігурант другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-Тахрір" Сервер Зекір'яєв. Фото: Кримська солідарність

Засудженого до 13 років ув'язнення багатодітного батька, фігуранта другої Бахчисарайської групи "справи Хізб ут-ТахрірХізб ут-Тахрі́р аль-Ісламі́ — міжнародна ісламська політична партія, заснована 1953 року в Східному Єрусалимі суддею місцевого шаріатського апеляційного суду Такіюддіном ан-Набгані. Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі визнана терористичною організацією в Росії і Казахстані." Сервера Зекір'яєва два місяці утримують у приміщенні камерного типу (ПКТ) і відмовляють у побаченнях із сім'єю.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіла дружина політв'язня Зарема Зекір'яєва у коментарі "Кримській солідарності".

Він знаходиться у виправній колонії №1 у місті Донський Тульської області Росії. Рішення про переміщення кримського татарина до ПКТ ухвалила адміністрація колонії 26 листопада минулого року. Це ізоляція "злісних порушників режиму" від інших категорій ув'язнених, які перебувають у ньому.

Єдиному ув'язненому з окупованого Криму Зекір'яєву постійно посилюють умови утримання. З лютого 2023-го він майже весь рік просидів у ШІЗО (штрафному ізоляторі), СУС (суворих умовах утримання) та ПКТ.

Востаннє дружина Зекір'яєва була у чоловіка на побаченні у вересні 2022 року. Але більше до нього не пускають. Співробітники колонії аргументують суворість ставлення до бранця Кремля його статтею.

"До нього просто заходять у камеру і пишуть порушення. Ставляться як до злісного злочинця", — зауважила вона.

Що відомо про Сервера Зекір'яєва

До арешту Зекір'яєв працював учителем фізкультури і займався квітникарством. У нього 13 дітей, останній з яких народився вже після його арешту. Також у політв'язня є дочка з інвалідністю — має вроджений вивих стегна.

11 жовтня 2017 року в Бахчисараї співробітники ФСБ затримали шістьох кримських татар: Сервера Зекір'яєва, Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва та Ернеса Аметова.

21 травня 2018 року заарештували в рамках цієї кримінальної справи ще Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва. Всіх підозрювали в причетності до діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір у Криму, яка заборонена в Росії, але вільно діє у більшості країнах світу, включно з Україною.

16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону оголосили вирок другій Бахчисарайській групі "справи Хізб ут-Тахрір". Кримських татар засудили до 13-19 років позбавлення волі.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав Росію звільнити всіх українських політв'язнів, включно з фігурантами другої Бахчисарайської групи.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook