У Києві розповіли про проміжні результати кампанії "Повернемо назви – повернемо Крим"

Кримськотатарський Ресурсний Центр представив проміжні результати кампанії "Повернемо назви – повернемо Крим". Фото: ctrcenter.org

У середу, 29 листопада, Кримськотатарський Ресурсний Центр провів пресконференцію, під час якої спікери розповіли про проміжні результати інформаційної кампанії "Повернемо назви – повернемо Крим", спрямованої на відновлення історичних топонімів на півострові.

Про це повідомляє КРЦ.

Менеджерка з комунікацій КРЦ Тетяна Савчук розповіла про діяльність Кримськотатарського Ресурсного Центру в рамках інформаційної кампанії, зазначивши, що вона охопила у соцмеражах уже понад 647 тисяч осіб.

Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, голова управління з правових питань та закордонних справ Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв детально розповів про законодавчу базу для відновлення історичних топонімів в Криму. Для цього в Україні затвердили вже чотири закони:

  • Закон України "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою";
  • Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки";
  • Закон України "Про корінні народи";
  • Закон України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

"На сьогодні у Криму вже 70 населеним пунктам із майже 1500 відновлено історичні назви", — сказав Барієв.

Барієв навів приклад селища Красногвардійського, якому повернули історичну назву Курман, а селище Октябрьскоє тепер називається Біюк-Онлар.

"Тепер в офіційних документа потрібно використовувати саме ці назви", — підкреслив голова правління КРЦ.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров наголосив, що відновлення історичних топонімів Криму – це дійсно один із інструментів деокупації Криму.

"Мені здається вже не дуже комфортно на 33-у році незалежності нашої держави говорити про відновлення історичних назв в Криму. Цю тезу "чому Україна раніше не відновлювала справедливість" активно просувають російські окупанти на півострові задля спроби компрометувати Україну. В цей же час наша держава пройшла складний шлях задля розуміння важливості декомунізації, дерусифікації та деколонізації. Зараз для цього настала черга Криму", – додав він.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook