Відеозапис росіянки у Криму допоміг СБУ підірвати Кримський міст

Росіянка на яхті засняла внутрішні конструкції арки Кримського мосту. Ці кадри використала СБУ під час атаки на міст у липні 2023 року. Фото: кадри з фільму "Кримський міст на біс" із циклу "СБУ. Спецоперації перемоги"

Під час підготовки до атаки на Кримський міст у липні 2023 року Служба безпеки України використовувала відеозаписи з відкритих джерел, у тому числі кадри росіянки, яка відпочивала в районі цього об'єкту на яхті.

Про це йдеться у першій серії документального фільму 1+1 "Кримський міст на біс" із циклу "СБУ. Спецоперації перемоги".

"Кожен росіянин зі смартфоном — це наш ліпший друг, товариш і клієнт", — розповіли співробітники СБУ, які займалися підготовкою до атаки на Кримський міст.

Зокрема, одна з російських туристок зафіксувала на відео внутрішні конструкції арки мосту.

Водночас очільник СБУ Василь Малюк у фільмі зазначив, що Кримський міст приречений, оскільки "ніякому путінському мосту не місце на землі нашої рідної неньки".

"Далі буде багато сюрпризів. І не лише щодо Кримського мосту. Міст — приречений... Успішним вогневим ураженням мосту ми фактично зруйнували міф про непереможність р*шки. Це країна-фейк", — заявив Малюк.

Він зауважив, що на рахунку Служби безпеки два успішні враження мосту: у жовтні 2022 року за допомогою вантажівки з вибухівкою та у липні 2023 року морськими дронами "Морський малюк".

За словами глави СБУ, для України цей об'єкт — абсолютно законна ціль, адже міжнародне право, закони та звичаї війни, українське законодавство дозволяють атаки на нього.

Водночас порушення військової логістики російських військових є одним із завдань, яке ставить перед спецслужбою український президент Володимир Зеленський. Підрив Кримського мосту суттєво ускладнив постачання зброї та боєкомплекту окупантам. Авто рухаються реверсно, для транспорту діють вагові обмеження, а для залізниці — по кількості вагонів. Тому росіяни використовують для перевезення боєкомплекту поромне сполучення.

СБУ також у фільмі показала, який вигляд має надводний дрон "Морський малюк", яким атакували Кримський міст та кораблі Чорноморського флоту.

Ключовим для реалізації атаки на міст, проведеної СБУ 17 липня, був зв’язок на морських дронах Sea Baby, які підірвали шляхопровід. Спецзв’язок допомогли забезпечити українські волонтери.

Голова СБУ Василь Малюк розповів, що атака українського морського безпілотника See Baby на Кримський міст у липні 2023 року перевернула та змінила сам підхід до проведення військово-морських операцій у всьому світі, а також змусила Росію вдатися до поромів для переміщення військового озброєння.

Що відомо про атаки на Кримський міст

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook