Таміла Ташева закликає не розкривати персональні дані людей з окупованих територій

Постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева закликає не порушувати закон та не розкривати персональні дані людей, які на даний час перебувають на окупованих територіях України.

Про це вона розповіла в коментарі Суспільному Крим.

"Реакція може бути єдиною — не здійснювати таких дій. Громадянка України Фаріон порушила закон про персональні дані, фактично розкривши ті персональні дані. Я дуже дякую Дмитру Лубінцю, який так само відреагував сказавши про порушення з її боку. Варто розуміти, що це наражає на небезпеку наших громадян України і перед тим, як будь-що коментувати, писати, тощо, слід розуміти, що люди — вони фактично виживають на території півострова. Особливо, якщо говорити про тих людей, які чинять спротив на території півострова", — наголосила Таміла Ташева.

Постпред наголосила, що представництво президента згідно українського законодавства буде вчиняти ті дії, які будуть потрібні, щоб притягнути до юридичної відповідальності таких осіб.

Також Ташева наголосила, що постійно комунікує з громадянами з окупованої території. Представництво президента в АРК моніторить "судові процеси" в Криму, які повʼязані зі спротивом окупації.

Вона нагадала, що на сьогоднішній день зафіксовано щонайменше 535 випадків такого спротиву, зокрема це "справи" лише по одній зі статтей Кодексу про адміністративні правопорушення РФ. За за цією статтею людей звинувачують у "дискредитації ЗС РФ" за підняття українського прапора, за вилиту жовто-блакитну фарбу на якусь адміністрацію, за жовтий чи блакитний манікюр або татуювання, тощо.

"Відповідно, що потрібно розуміти, в яких умовах живуть люди в окупації і незважаючи на це, чинять спротив. Цей молодий хлопець, який власне прокомунікував з колишньою політикинею і народною депутаткою, звісно, що не думав, що такий його прояв національної свідомості української може бути оприлюднений публічно. Я дуже застерігаю і громадських діячів, і журналістів, і політичних діячів, і державних службовців — зберігати конфіденційність такої комунікації з нашими громадянами на окупованій території й берегти їх життя, бо нам ці люди потрібні живими і здоровим, а не в місцях позбавлення свободи", — зауважила Таміла Ташева.

Постійна представниця президента України в АР Крим висловила сподівання, що цей громадянин України, який проявив зі свого боку таку активність, не буде серйозно покараний окупаційними силовиками.

"Тому ми будемо слідкувати й звісно я сподіваюся, що якісь більш серйозні наслідки, які можуть бути на окупованій території — його оминуть. Окремо хочу зауважити те, де це було оприлюднено. Відео про так зване зізнання й покаяння. Це одна з груп російських пропагандистів на території півострова. Я вже зверталася до прокуратури автономії щодо цього. Пропагандист знає, що кримінальна справа щодо нього порушена і я впевнена, що такі особи, які фактично знущаються над нашими громадянами, понесуть в певний момент відповідальність", — підсумувала Ташева.

Нагадаємо, ексдепутатка та мовознавиця Ірина Фаріон опублікувала скріншот електронного листа від студента з Криму, який став на її бік у мовному скандалі, та не приховала його особисту інформацію. Після цього хлопця затримали окупаційні силовики, а проросійкий канал опублікував відео з його вибаченнями.

На цей інцидент також відреагував уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець. Він наголосив, що вже звернувся до СБУ з відповідним зверненням, адже Фаріон не лише вчинила кримінальне правопорушення, але й підіграла окупантам.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook