Перейти до основного змісту

"Наші агенти є від Калінінграда до Сибіру": партизанський рух "Атеш" розповів про роботу всередині російської армії

Ексклюзивно
. Фото: з телеграм-каналу АТЕШ

Військово-партизанський рух “Атеш” виник у Криму в осередку кримських татар та українців влітку 2022 року, коли було вже очевидно, що Росія проводитиме мобілізацію, у тому числі на тимчасово окупованих територіях України (ТОТ). Партизани вирішили, що цим можна скористатися та розширили рух з Криму на інші ТОТ — кількість підпільників зросла до майже двох тисяч.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Представник "Атеш" Андрій (імʼя змінено в цілях безпеки) в інтерв'ю Суспільному розповів, як рух працює, хто допомагав Силам оборони обрати час для удару по штабу Чорноморського флоту РФ у Севастополі 22 вересня та що окупанти роблять з важкопораненими солдатами своєї армії.

Значення та мета "Атеш"

"Атеш" в перекладі з тюркських мов означає "вогонь", цей символ і став нашим знаком — вогонь, що горить для ворогів. Наш логотип втілює полум’я, початкову літеру "А" в слові "Атеш", а жовтий колір символізує спротив. Також це колір кримськотатарського герба — Тамги та українського тризуба.

Підпілля діє на всіх тимчасово окупованих територіях, але наші агенти є скрізь, у тому числі і в самій Росії, починаючи від Калінінграда та закінчуючи далеким Сибіром. Маємо до 2 тисяч активних агентів. Серед них — і цивільні, і військові всередині армії Росії.

На окупованих територіях чимало людей з проукраїнськими настроями і це ми бачимо на своєму прикладі. Адже користуємося широкою підтримкою людей, насамперед в Криму. Проте через репресії люди не висловлюють свою справжню думку, навіть мімікрують під проросійських, щоб не наражати себе та свою сім'ю на небезпеку.

Мета "Атеш" — повне звільнення всіх окупованих територій України від російських окупантів. Будь-якими методами. Ми підтримуємо зв’язок з різними представниками спеціальних відомств, і всі рівномірно отримують необхідну їм інформацію, яку ми в змозі надати. За допомогою агентів ми дізнаємося про місця дислокації особового складу, ангари, аеродроми, склади палива, боєприпасів, техніки та її пересування, системи спостереження. Ми отримуємо координати, фото або відео цих об’єктів.

Цивільні займають важливу позицію у русі. Ми створили окреме крило під назвою "Атеш Гражданская сила". Цивільні допомагають у розвідці військових об'єктів, передають інформацію про плани окупаційної влади щодо мобілізаційних заходів, про утиски громадян, про воєнні злочини. Крім того, вони поширюють наші агітаційні матеріали та карають автовласників, які підтримують злочинну війну проти України та клеять символіку "ZOV" на свій автомобіль.

Як окупанти готуються до оборони

Росіяни нині масово переоблаштовують цивільні лікарні в Криму під госпіталі. Місцеві жителі та медпрацівники цих закладів неодноразово розповідали нам про кількість поранених російських військових. Правда в тому, що військові госпіталі переповнені. Найкраще лікування вони намагаються забезпечити тим військовим, які ще зможуть повернутися на фронт. Інших, тяжко поранених військових вони запроторюють до пансіонатів, подалі від очей кримчан, адже це слугує антирекламою для російської армії. Все в "найкращих" традиціях радянського союзу.

Найбільшу концентрацію оборонних засобів ми фіксуємо на півночі та сході півострова. Готуються і на заході — активно будують фортифікаційні споруди. Наші агенти постійно ведуть моніторинг, проводять розвідку, проникають на об’єкти, ріжуть колючий дріт та акцентують увагу на пошуку слабких місць в оборонній лінії та оптимальних вогневих позиціях. Нещодавно ми повідомляли про вогневі позиції на пляжі в Євпаторії. Такі інженерні споруди не рідкість.

Севастополь — центр російських окупаційних військ на півострові. Там зосереджено дуже багато військових частин, управлінь, Чорноморський флот та багато інших об'єктів. Тому не дивно, що зусилля українського війська направлені на їхнє знищення. Загалом удари по Криму стали системними. Окупанти вже не можуть стверджувати про непробивну систему ППО і вимушені вмикати сигнал повітряної тривоги. Ми впевнені, що з часом почнуть повідомляти про небезпеку не тільки в Севастополі.

Росіяни мають багато радіолокаційних систем: авіаційних, наземних, на базі морських суден. Мусимо визнати, що вони досить ефективні. Тому ці системи залишаються нашими пріоритетними цілями. Їхнє знищення дозволить в подальшому покращити якість ударів Сил оборони України по військових об'єктах окупантів. Один із прикладів успішного знищення РЛС — наша операція 22 червня на Херсонщині, під час якої ми успішно знищили одну з таких систем. А також наведення удару по комплексах С-300 біля Євпаторії.

Успішні операції партизанського руху та моральний стан окупантів

У нас є ряд успішних операцій. Наприклад, підрив групи окупантів у Генічеську вранці 15 вересня, де постраждало близько 10 російських військових. Або наведення удару по Севастопольській бухті, внаслідок якої було знищено підводний човен "Ростов-на-Дону" та великий десантний корабель "Мінськ" у ніч проти 13 вересня. Крім того, ми постійно здійснюємо атаки на патрулі в окупованих українських містах, насамперед у Луганську та Маріуполі.

Удар по штабу Чорноморського флоту у Севастополі відбувся завдяки інформації нашого агента з рядів офіцерів командування флоту. Він передав інформацію про заплановану нараду в командувача. До того він кілька місяців передавав всю інформацію, до якої мав доступ. Насамперед, особисту інформацію про офіцерів цього командування та загальну оперативну інформацію. Ми ж усе це передавали Силами оборони.

Стосовно морального стану росіян – вони дуже налякані. Вже давно немає ніякої впевненості в перемозі чи досягнення “цілей СВО”, що би це не означало. Російські військові чудово знають про існування партизанського руху та кидають усі сили та засоби на його придушення та виявлення наших агентів. Вони активізують контррозвідувальну роботу у Криму. Останнім часом на півострів відправили багато нових груп працівників ФСБ. Центральний офіс ФСБ у Москві вкрай незадоволений роботою кримського управління. Опір серед кримчан, що росте, дуже їх турбує.

Після нещодавніх ударів росіяни почали підіймати в Криму авіацію при кожній тривозі, а адміністрація російського глави Криму Аксьонова, “губернатора” Севастополя Развожаєва, кримський окупаційний Кабінет Міністрів та інші адміністративні окупаційні структури перейшли на режим віддаленої роботи. Їх роздратованість та недовіра до власних можливостей наростають, і вони готуються до можливих подальших ударів.

Водночас приїжджі мешканці, з московським акцентом, розпочали вивозити свої родини і цінності в Росію. Після останніх подій ми помітили великі черги в сторону території Таманського півострова.

Що відомо про останні дії руху "Атеш" у Криму

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

Топ дня

Вибір редакції