Український стартап запустив проєкт з популяризації кримськотатарської мови

. Український стартап Respeecher. Фото: facebook.com/ppu.gov.ua

Український стартап Respeecher ініціював проєкт з популяризації кримськотатарської мови, аби прискорити її появу у багатьох онлайн-сервісах. Команда тренує нейромережу розпізнавати кримськотатарську мову і для цього збирає голоси тисячі її носіїв.

Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим у Facebook.

Відповідна мова буде звучати у помічниках у смартфонах, чат-ботах та онлайн-перекладачах.

"Для високоякісного аналізу ініціатори цього проєктy потребують 1000 годин із записами кримськотатарської мови. Носії мови можуть надсилати аудіо, зроблені на диктофон навіть у домашніх умовах. Також можна записати аудіо прямо в студії Respeecher, якщо ви проживаєте в Києві", - йдеться у повідомленні.

Бажана тривалість аудіозапису - від 30 хвилин до години. Також на фоні не має бути гучно, рекомендується під час запису знаходитися у тихій кімнаті. Всі охочі приєднатися до ініціативи можуть надсилати свої голоси через дану форму. Їхні дані залишатимуться анонімними.

"Чим більше різних акцентів і тональностей голосів модель ШІ проаналізує, тим точнішим буде результат розпізнавання мови", - зазначили у Представництві.

Що відомо про Respeecher

У травні технічний директор, співзасновник Respeecher Дмитро Бєлєвцов розповів Суспільному Крим про свій стартап, який тренує штучний інтелект для розпізнавання кримськотатарської мови, а також як цей проєкт допоможе популяризувати її. Команда сподівається, що потрібний запас аудіо назбирається за пів року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook