Перейти до основного змісту

Стало відомо, кому належать три храми, які одні з найбільших у Чернівцях

Кафедральний собор на вулиці Головній, 85 та Миколаївська церква на вулиці Руській, 35 у Чернівцях. Суспільне Чернівці, facebook/Чернівці. Свято-Николаївський храм УПЦ

Свято-Духівський кафедральний собор, Свято-Миколаївський храм та Свято-Петропавлівська церква у Чернівцях належать релігійним громадам, а не є власністю міста.

Про це сказав міський голова Чернівців Роман Клічук під час пресконференції 6 березня на запитання Суспільного.

За його словами, наразі продовжується їхня реєстрація у звʼязку з перереєстрацією парафій цих храмів від УПЦ до ПЦУ.

"Вони мають у податковій реєструватись, у держреєстрах. І коли вони зареєструються, будемо приймати рішення згідно з заявами. Вони мають право звернутися до міста про виділення цих земель, щодо яких ми колись розірвали заяви", — каже Клічук.

26 лютого стало відомо, шо ці три найбільші парафії УПЦ перереєстрували до ПЦУ. Керівником парафій став єпископ Феогност.

Цьому передувало голосування за перехід до ПЦУ 16 лютого.

Раніше Суспільне Чернівці показувало це голосування:

Водночас прихожани УПЦ у Свято-Духівському кафедральному та Свято-Миколаївському храмі проводять цілодобові молитовні стояння. Пояснювали це тим, що, ймовірно, готується "штурми" храмів. За інформацією з Telegram-каналу Orthobuk – Православна спільнота УПЦ цілодобове молитовне стояння станом на 5 березня продовжувалось. Водночас спроб "штурмів" не відбувалось.

27 квітня 2023 року у Чернівцях УПЦ МП позбавили права користування 22 земельними ділянками у громаді. Таке рішення прийняли на сесії міськради. Йдеться, зокрема, й про Кафедральний собор поблизу Соборної площі, Свято-Николаївський храм на вулиці Руській, церкву на проспекті Незалежності, чоловічий монастир "Гореча" та жіночий монастир на вулиці Буковинській.

Хто будував Святодухівську, Миколаївську та Петропавлівську церкви

Святодухівська, Миколаївська та Петропавлівська церкви в Чернівцях мають понад сторічну історію. Їх будували у різні часи австро-угорського та румунського періодів коштом Буковинського релігійного фонду.

Останні кілька десятків років цими храмами користувалась Українська православна церква.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції