Від початку повномасштабного вторгнення на Буковині послугами центру зайнятості скористалося понад 1300 ветеранів. Загалом роботу знайшли майже 200 ветеранів.
Про це Суспільному повідомили в обласному центрі зайнятості у відповідь на запит.
Робота для ветеранів
Від початку повномасштабного вторгнення через центр зайнятості працевлаштували:
- у 2022 році — 49 ветеранів,
- у 2023 році — 31 ветерана,
- у 2024 році — 94 ветеранів,
- від початку 2025 року — 12 ветеранів.
Ваучери на безкоштовне навчання
Від початку повномасштабного вторгнення ваучери на навчання отримали 16 учасників бойових дій. Зокрема 13 з них отримали ваучери на навчання у 2024 році, а 3 — у 2023 році. У 2022 році та від початку 2025 року ваучери на навчання не отримували.
12 людей пройшли перепідготовку за робітничими професіями. Двоє ветеранів пройшли навчання, щоб отримати ступінь магістра за новою спеціальністю. А також один ветеран пройшов курси для підвищення кваліфікації, а інший здобув нову спеціалізацію.
Ветерани війни можуть отримати ваучер на навчання за однією із 124 професій в ІТ-галузі, будівельній індустрії, сфері транспорту, освіти, медицини тощо, вартість якого — понад 30 тисяч гривень. За ваучер на таку суму платити не потрібно, втім якщо сума ваучера перевищить цю, то демобілізований військовий має сплатити різницю самостійно.
Гранти для ветеранів та членів їхніх родин
За три роки в області надали 30 грантів для бізнесу. Зокрема у 2023 році гранти отримали — 6 ветеранів, у 2024 році — 23 ветерани, від початку 2025 року — один ветеран отримав грант.
У 2023 році ветерани чи члени їх сімей, які отримували гранти, здебільшого відкривали магазини з одягом, продуктами. Займалися ремонтом електротехніки, вирощували зернові культури або виготовляли олію та тваринні жири.
У 2024 році напрямки діяльності стали ширшими. Ветерани почали торгувати іграшками, текстилем, електротехнікою та автозапчастинами. Дехто відкрив ресторани, займався мобільним харчуванням, працював у сфері спорту, освіти, розваг. Інші продовжували розвивати сільське господарство, розводили овець і кіз, або займалися рибництвом. Також ветерани працювали у видавничій справі, архітектурі, безпеці та прибиранні.
У 2025 році один ветеран отримав грант та займається діяльністю фітнес-центрів.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини