У Чернівецькій області серед галузей, де найчастіше траплялись випадки травмування працівників на підприємствах, — житлово-комунальне господарство, охорона здоровʼя та виробнича сфера. Це дані за останні два роки.
Про це йдеться у відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на запит Суспільного.
Від початку року, станом на 17 лютого, до Головного управління надійшло пʼять повідомлень про нещасні випадки. З них чотири — сталися в галузі охорони здоровʼя, ще один випадок — в галузі освіти.
"Розслідування по даних нещасних випадках тривають, а тому причини їх настання будуть визначені по завершенню розслідувань", — йдеться у відповіді на запит.
Нещасних випадків зі смертельними наслідками цьогоріч не зареєстровано. Також не було повідомлень про хронічне професійне захворювання.
Скільки нещасних випадків на виробництві було у 2024 році
Головне управління отримало 29 повідомлень про нещасні випадки. З них на облік взяли 17, а інші 12 — взяли на облік територіальні органи Пенсійного фонду за місцем реєстрації роботодавців.
Було чотири випадки природньої смерті на підприємстві та два нещасних випадки зі смертельними наслідками.
Серед причин нещасних випадків:
- 38% психофізіологічні причини: незадовільні фізичні дані або стан здоровʼя; травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб; особиста необережність,
- 24% організаційні причини: порушення вимог безпеки під час експлуатації транспорту загального користування; невиконання вимог інструкцій з охорони праці; незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці,
- 3% техногенні, природні: контакт з представниками тваринного та рослинного світу.
Ще по 10 нещасних випадках, повідомлення по яких надійшли у 2024 році, розслідування тривають, тому причини поки невідомі.
У 2024 році випадки травмування працівників в області траплялись на підприємствах таких галузей:
- виробнича сфера — 21%,
- житлово-комунальне господарство — 17%,
- будівництво — 14%,
- транспорт та звʼязок — 14%,
- освіта — 10%,
- сфера послуг (торгівля) — 10%,
- охорона здоровʼя — 7%,
- сфера безпеки та цивільного захисту — 7%.
Повідомлень про хронічне професійне захворювання у 2024 році на адресу Головного управління не надходило.
Скільки нещасних випадків на виробництві було у 2023 році
У 2023 році від роботодавців надійшло 39 повідомлень про нещасні випадки, два з них сталися в інших областях. На облік взяли 33 нещасних випадки, а інші шість — взяли на облік територіальні органи Пенсійного фонду за місцем реєстрації роботодавців.
Серед причин нещасних випадків:
- 51% — психофізіологічні причини: незадовільні фізичні дані або стан здоровʼя; особиста необережність;
- 26% — організаційні причини: невиконання вимог інструкцій з охорони праці; невиконання посадових обовʼязків; порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин механізмів тощо;
- 5% — техногенні: соціальний конфлікт; гідрометеорологічні явища;
- 5% — технічні: неякісне розроблення або відсутність проєктної документації на будівництво, реконструкцію виробничих обʼєктів, будівель, споруд, інженерних комунікацій, обладнання, устатковання).
Ще по пʼяти нещасних випадках, повідомлення по яких надійшли у 2023 році, розслідування тривають, а тому причини їх настання ще не визначені.
Випадки травмування працівників в області траплялись на підприємствах таких галузей:
- житлово-комунальне господарство — 21%,
- охорона здоровʼя — 15%,
- виробнича сфера — 15%,
- освіта — 13%,
- будівництво — 13%,
- сфера послуг (торгівля) — 13%,
- транспорт та звʼязок — 10%.
Нещасних випадків зі смертельними наслідками не було. Але відомо про девʼять природних смертей на підприємстві. Також не було повідомлень про хронічне професійне захворювання.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини