Госпіталь ветеранів війни в Чернівцях можуть приєднати до лікарні швидкої медичної допомоги. В ОВА створили робочу групу, яка має вирішити, чи доцільне таке приєднання. Серед причин називають те, що наразі госпіталь не входить до мережі спроможних лікарень, що обмежує його у розвитку.
Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про можливе приєднання медзакладу та як до цього ставляться у двох установах.
Чому госпіталь ветеранів не у мережі спроможних
В області сформована мережа спроможних лікарень. До неї увійшли три надкластерні, п'ять спеціалізованих, по шість кластерних і загальних, а також 44 заклади первинної та один центр екстреної медичної допомоги.
Лікарня швидкої медичної допомоги — одна з надкластерних. Водночас госпіталь ветеранів наразі до цієї мережі не входить, оскільки не відповідає всім вимогам Міністерства охорони здоровʼя, розповіла на засіданні робочої групи 10 лютого директорка обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Свестун. Зокрема, не має всіх напрямків надання медичної допомоги, також тут бракує фахівців.
"Щоб госпіталь був у спроможній мережі, він має стати або загальним закладом, або кластерним, або надкластерним, або бути в складі одного з таких закладів. Аби стати кластерним, бракує трьох профілів надання допомоги — хірургічного, інфекційного, онкологічного," — каже Свестун.
Оскільки поруч є надкластерна обласна лікарня швидкої допомоги, яка надає такі послуги, в ОВА розглядають варіант приєднання, як один із можливих.
Голова робочої групи, заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк розповіла, що через брак фізіотерапевтів та ерготерапевтів нове реабілітаційне відділення не працює на повну потужність. Інша проблема — необхідність пошуку грошей на завершення реконструкції обох корпусів.
Наразі спільно з приватним благодійним фондом Recovery на реконструкцію витратили понад 90 мільйонів гривень. Водночас потрібно ще понад 200 мільйонів. Таких грошей у бюджеті на це немає.
"Торік з обласного бюджету виділили 35 мільйонів гривень на капітальні видатки для госпіталю ветеранів війни. Також майже три мільйони гривень додали 12 громад області, " — каже Атаманюк.
Через те, що заклад не входить у мережу спроможних, не може подаватись на програми з фінансування, зокрема ремонтів будівель.
Щодо надання послуг, то торік госпіталь вперше законтрактував з НСЗУ два пакети реабілітаційної допомоги — амбулаторний та стаціонарний. З них, за словами Свестун, заробили понад чотири з половиною мільйони гривень. Завдяки цьому збільшили зарплати лікарям і медсестрам.
Як можливе обʼєднання коментують у госпіталі ветеранів та лікарні швидкої допомоги
З 1 січня 2025 року обласний госпіталь ветеранів має десять законтрактованих пакетів з НСЗУ, каже виконувач обов'язків гендиректора Віталій Полатайчук. За його словами, планують подаватися на ще один.
Також продовжують шукати нових фахівців з реабілітації. Цього місяця взяли на роботу декілька таких спеціалістів.
Наразі госпіталь хоче зберегти свою автономію.
На засіданні робочої групи заступниця керівника госпіталю Наталія Олексюк висловила побоювання, що госпіталь із втратою автономії також втратить можливість якісно лікувати військових. Окрім того, за її словами, про засідання робочої групи їм не повідомили. Також вона вважає, що госпіталь після обʼєднання можуть закрити.
Головний лікар обласної лікарні швидкої допомоги Олександр Грушко відмовився прокоментувати Суспільному, як ставиться до ймовірного об'єднання.
Чи приєднувати госпіталь ветеранів — вирішуватимуть після того, як розглянуть всі можливі варіанти, розповіла Атаманюк.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини