Перейти до основного змісту

Річка Прут на Буковині забруднена: як це впливає на жителів Магальської громади

Річка Прут забруднена у межах Магальської громади Чернівецької області. Деякі показники перевищують норми в майже 50 разів. Інформацію передадуть до поліції, щоб виявити винних в забруднені водойми.

Про це повідомили на сайті Державної екологічної інспекції Карпатського округу.

"Купуємо воду для пиття"

Жителька села Магала Марія розповідає, що річка забруднена вже декілька років. Вода в колодязях забруднена та її не можна пити. Вона не придатна навіть для побутових потреб, тому деякі жителі села купують системи очищення води.

Система очищення води в будинку Марії. Суспільне Чернівці

"У нас є система очищення води, яка коштує майже тисячу євро. Також фільтри, які ми змінюємо раз на місяць, бо вони стають коричневими від цієї води. Ми купуємо воду для пиття, а ще платимо гроші за енергопостачання, бо в нас працює система очищення води. Прати білий одяг неможливо, тому що він стає жовтим", – каже Марія.

На думку Марії, Прут забруднений через роботу заводів, сміттєзвалище та очисні споруди. Влітку через них у селі сморід, через який жителі не відчиняють вікна та двері в будинках.

Деякі показники перевищують норму майже у 50 разів

На сайті Державної екологічної інспекції Карпатського округу йдеться, що пʼять показників перевищують норму. Найвищий рівень біологічного споживання кисню – він у 48,7 раза перевищує норму.

Інформацію передадуть до поліції, щоб виявити винних у забрудненні Прута.

Як стан річки впливає на жителів села

Такий стан води небезпечний для жителів громади та екосистеми, каже екологиня Уляна Легета. Купання в річці може спричинити висипи на шкірі, а пиття та риба – хвороби. За її словами, таке забруднення схоже на злив аграрних відходів чи скиди сміття.

"Це забруднення, яке свідчить про наявність біологічної складової. Тобто були скиди, скоріше за все несанкціоновані, які несуть в собі органіку. І її стало настільки багато, що вона стала загрозою. Ми іноді попереджаємо навесні про пестициди, нітрати, а тут уявіть собі зразу така величезна доза", – розповідає Легета.

За словами екологині, вода в річці може самостійно очиститись через стрімку течію або пройшовши через ґрунт. Проте, це можливо, лише якщо водойму не забруднять повторно.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції