Перейти до основного змісту

Навіщо планують об'єднати центри первинної меддопомоги "Роша" та "Садгора" у Чернівцях

Важливо

У Чернівцях планують реорганізувати два медичні заклади. Попередньо Центр первинної медико-санітарної допомоги "Садгора" приєднають до такого ж центру у мікрорайоні "Роша".

У міськраді кажуть, після об'єднання медпослуги для пацієнтів стануть доступнішими, зокрема, лабораторні. Також заклад матиме більше можливостей залучати гранти для розвитку. Водночас остаточне рішення ухвалюватимуть депутати. Суспільне Чернівці розповідає, чому вирішили об'єднувати центри.

Навіщо об'єднувати медзаклади

Обидва центри є фінансово спроможними, мають однакову кількість лікарів й у кожному надають медичну допомогу понад 23 тисячам пацієнтам. Про це на преспідході 9 січня повідомила виконувачка обов'язків начальника міського управління охорони здоров'я Галина Бовкун.

Водночас після об'єднання буде одна адміністрація, що дасть змогу зекономити гроші. Також один великий медзаклад матиме більше шансів вигравати гранти на розвиток.

"Ми не можемо говорити, що один заклад слабший чи сильніший. Вони однаково успішні, тому було б добре для громади об'єднати зусилля двох центрів. Концентрація адмінпослуг в одному місці дозволить заощадити гроші й направити їх на розвиток. Також чим більше населення охоплює заклад, тим більше уваги йому приділяють грантодавці", – каже Бовкун.

Що зміниться для пацієнтів

Якщо заклади об'єднають, пацієнти й надалі отримуватимуть медичну допомогу у лікарів, з якими уклали декларації, каже Бовкун.

Оскільки лікарів не звільнятимуть, пацієнтам не потрібно буде переукладати декларації. Також медики й надалі працюватимуть на місцях, де й зараз. Так жителям Садгори не доведеться їхати до свого лікаря у мікрорайон "Роша" чи навпаки.

"Основним плюсом можна назвати об'єднання ресурсів двох закладів. На Роші ми маємо гарну лабораторну службу, яка зможе обслуговувати всіх пацієнтів об'єднаного центру. Це не означає, що пацієнт із Садгори їздитиме у лабораторію на Роші. У нас є досвід забору аналізу на місцях. Не потрібно буде укладати договір й платити додаткові гроші за лабораторні послуги – можна працювати у межах свого закладу", – каже Бовкун.

Коли заклади можуть об'єднати

Об'єднувати заклади чи ні – вирішуватимуть депутати міськради. Попередньо проєкт рішення про це планують подати на лютневу сесію.

"Головним лікарям доручили вивчити всі позитивні моменти та які можуть бути ризики. Опісля ми плануємо скомунікувати з депутатами та вийти до колективів, до громади. Реорганізація чи ліквідація закладів – виключно компетенція міськради. Будуть депутатські комісії, й рішенням сесії ми ухвалимо або не ухвалимо це рішення", – каже Бовкун.

Якщо депутати підтримають проєкт рішення, то ще до трьох місяців заклади реорганізовуватимуть.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції