Майже 10 тисяч повісток відправили військовозобов'язаним у Чернівецькій області через "Укрпошту". Якщо людина не реагує на повістку, на неї складають адмінпротокол та сповіщають про це поліцію.
Про це у коментарі Суспільному повідомила начальниця групи комунікацій обласного центру комплектування Тетяна Гайдащук.
Що робити, якщо отримав таку повістку
Повістки Укрпоштою" надсилають безпосередньо з Міністерства оборони. Людина, якій надіслали повістку має розписатися, що отримала її. Опісля чернівчани мають прибути до ТЦК впродовж семи днів, а жителі решти громад області впродовж десяти.
"Водночас це не означає, що людину обов'язково відразу мобілізують. Насамперед враховуватимуть всі обставини й вивчатимуться документи, які має людина", – каже Гайдащук.
Якщо людина не забирає листа, для неї залишають повідомлення. Якщо отримала, але ігнорує повістку, то на людину складають адмінпротокол, а дані про неї передають до поліції, щоб правоохоронці розшукали її та доставили до ТЦК.
Що відомо про розсилку повісток Укрпоштою
Розсилка повісток не відрізняється від розсилки судових документів або штрафів за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомив в інтерв'ю Українському Радіо генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський.
За його словами, щодо кожної повістки здійснюється "чіткий контроль та захист".
"Вони всі номерні, захищені. Тобто, це конверт, який захищає особисті дані майбутнього призовника, все чітко моніториться, кожен день відслідковуємо", – запевнив Смілянський.
24 вересня "Українська правда", посилаючись на документ, який опинився у розпорядженні редакції повідомляла, що уряд виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року.
Згідно з пояснювальною запискою Мінекономіки, планується друкувати 300 тисяч повісток на місяць. Міністерству фінансів доручено виділити кошти з резервного фонду державного бюджету.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.
З 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: news.chernivtsi@suspilne.media
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини